Góly chyběly

Kraličtí hostili v dalším utkání Přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu druhý tým tabulky. Litovelští přijeli k soupeři se snahou maximálně bodovat a udržovat tak kontakt na lídra soutěže, celek Mohelnice. Odjížděli však pouze s bodem jedním.

V průběhu první desetiminutovky se hrálo bez obtěžování obou brankářů, jedinou slibnou útočnou akci zmařil hostující dvojici Kratochvíl – Zavadil pozorný Ohlídal. V 11. minutě viděli diváci pohlednou domácí kombinační akci zásluhou Lišky s Dočkalem a Romanem Petrželou, ale finální přihrávku do gólové šance Růžičkovi zastavil brankář hostí Uvízl.

Podobně pozorný byl naproti i strážce kralické branky Kaštil, když po akci Zavadila s Kratochvílem ukradl míč před nosem Čepovi. Pozornost pak přitahovaly Valtrovy rychlé útočné akce po pravé straně, ale centry před litovelskou branku sbíral gólman Uvízl nebo nenacházely Valtrovy spoluhráče.

Potom se hrálo opět dlouhou dobu mezi hranicemi obou trestných území, vzrušila až před přestávkou Valtrova střela z pravé strany. Míč ale těsně minul pravou tyč litovelské branky a skončil mimo.

Deset minut po zahájení druhé části hry centroval zprava Valtr k nejlepšímu střelci soutěže Zdeňku Petrželovi. Ten se ale tentokrát na malém vápně neprosadil, vystřelený míč minul těsně Uvízlovu levou tyč. Litovelským potom nevyšla ani další akce dvojice Kratochvíl – Zavadil, tentokrát zlikvidoval Kaštil finální střelu zprava Bublovi.

Domácí brankář pak byl pak v ohrožení ještě třikrát, ale ze situací vyšel vždy vítězně. Nejprve když zahrával Kopp přímý kop a míč ještě tečoval nebezpečně hlavou Planička, následně když zahrozil hlavičkou Fišara a také když se ocitl před ním s míčem Šrom. Ten vzápětí za nedovolené atakování brankáře uviděl druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu.

Když pak v samém závěru ještě domácí Lehký z dobré parkety přestřelil břevno, bylo jisté, že diváci už gól neuvidí.

„Byl to z naší strany nejlepší výkon za dobu, ve které působím jako trenér u tohoto mužstva,“ usuzoval po utkání kouč domácích František Jura. „Chtěli jsme hrát s pěti záložníky ale ofenzivně, jenže gól jsme nedali stejně jako Litovelští. Takticky jsme hráli velmi dobře, kluci poctivě bojovali, pochvala patří všem, mám-li někoho vyzvednout, potom snad Lišku.“

„Měli jsme asi dvě gólové šance, Kraličtí jednu, měli jsme snad i poněkud více ze hry, ale remíza je spravedlivá,“ uznával trenér Litovle František Pitron. „Hrálo se dosti nervózně, střetnutí bylo značně vyhecované. Když jsem o přestávce v šatně zjišťoval důvod, úspěšný jsem nebyl. Nervozita u našich hráčů byla patrná zřejmě proto, že chtěli před příštím zápasem s vedoucím týmem tabulky moc vyhrát a zaútočit na špici tabulky. Nějak hodně brzy myslí na vítězství v soutěži a na postup do divize,“ dodal.

FC Kralice na Hané – TJ Tatran Litovel 0:0

Rozhodčí: Malík – Válek, Tomeček. ŽK: Trnavský, Roman Petržela, Pazdera – Šrom, Kratochvíl. ČK: 83. Šrom. Diváků: 130.
Kralice na Hané: Kaštil – Trnavský, Dočkal, Ohlídal, Liška – Valtr, Pazdera, Halenka, R. Petržela (72. Neoral) – Růžička, Z. Petržela (80. Lehký). Trenér: František Jura.
Litovel: Uvízl – Kvapil, Planička, Krátký, Kopp – Čep, Kratochvíl, Fišara, Šrom – Bubla, Zavadil. Trenér: František Pitron.

Šternberk se dál trápí

Mizérie fotbalistů ze Šternberka i nadále pokračuje. Tradiční účastní krajského přeboru se trápí. Jediné vítězství v letošním ročníku si připsal v srpnu s Bělotínem a domácí porážka od rezervy Holice byla už sedmá v řadě.

„Ať děláme, co děláme, pořád prohráváme. Hráči to prostě mají v hlavách,“ říká smutně kouč Šternberka Pavel Kubíček. Podle vlastních slov už nabízel vedení rezignaci, to ji ale nepřijalo. Kouč má i přes tristní výsledky stále důvěru.

„Vedení nevidí problém ve mně. Odkryly se tady dlouhodobější potíže. Fakt je, že na sezonu jsme nebyli dobře nachystaní. Třeba jsme neměli stopery. Frieb nastupoval dlouho se zraněním a druhý stoper je sedmnáctiletý kluk z dorostu. Problémy máme i s brankáři,“ vypočítává příčiny krize Kubíček.

S HFK jeho mužstvo nezačalo zle. „Jenže žádnou z nadějných příležitostí jsme neproměnili a naopak jsme znovu dostali dvě slepené branky,“ konstatoval smutně šternberský kouč.

Oba góly holické rezervy měl na svědomí Jan Neužil. Nejprve se trefil po dlouhém autu a odraženém míči zpoza šestnáctky v 36. minutě. Za další dvě minuty se prosadil po zpětné přihrávce Zmeškala ze strany.

Šternberk se nevzdal. A dvacet minut před koncem po přímém volném kopu zásluhou mudráka snížil. K vyrovnání už se ale nedostal. V největší šanci nastřelil Pančochář jen záda spoluhráče.

„Měli jsme ve druhém poločase dva nebo tři brejky, které jsme neproměnili. Pak jsme se třepali až do konce,“ řekl kouč vítězů Milan Nekuda.

„Šternberk podle mě určitě nepatří k nejhorším týmům v soutěži. Doplácí na koncovku, mají mladý tým a u těchto hráčů je to prostě logické. My jsme měli ze začátku sezony stejné problémy. Ale postupem času si to sedlo a teď už se nám podařilo vyhrát potřetí v řadě,“ doplnil Nekuda.

FK Šternberk – 1. HFK Olomouc B 1:2 (0:2)

Branky: 70. Mudrák – 36. a 38. Neužil. Rozhodčí: Vedral – Běhal, Machala. ČK: 90. Zmeškal (HFK). Diváků: 100.
Šternberk: Jakoubek – Havlík, Sklenář, Coufal, Mudrák – Grossmann, Valtr, Kymlička, Jurečka – Hlaváček (80. Mazal), Pančochář. Trenér: Pavel Kubíček.
HFK B: Aleksijevič – Bahounek (53. Koutek), Smékal, Čižmar, Vykydal – Dohnal, M. Krejčí, Schinneck, Neužil – Galajda (74. Kučerňák), Zmeškal. Trenér: Milan Nekuda.

Bělotín poprvé vyhrál venku, překvapil v Hněvotíně

Pro první tři body ze soupeřových hřišť si přijel do Hněvotína nováček z Bělotína. Dlouho poslední mužstvo tabulky už třikrát za sebou neprohrálo a pomalu stoupá vzhůru. Domácí naopak zakončili náročný týden bídným představením.

„Byl to nejhorší výkon, který jsem tady zažil,“ nebral si servítky trenér Hněvotína Radek Šindelář. „Na lavičce jsem si připadal úplně zbytečný,“ dodal.

Jeho svěřenci na konci anglického týdne nabídli domácím divákům odfláknutý zápas. „Věděli jsme, že pokud nedáme brzy branku, bude to pro nás moc těžké, protože jsme měli v nohách náročné zápasy z minulého týdne a ze středy. Kdybychom odehráli dobře třicet minut nebo poločas a pak, jak se říká, zdechli, tak bych to pochopil, ale takhle je pro mě složité najít příčinu toho, co jsme předvedli,“ láteřil Šindelář. „Špatní jsme byli od samého začátku. Prakticky jsme si nebyli schopní přihrát. Soupeř měl kromě gólů i další šance. Mohlo to pro nás dopadnout daleko hůř,“ přiznal.

Bělotín šel do vedení zásluhou Kozáka. Domácím fotbalistům se podařilo srovnat krok zásluhou Barčíkovy penalty nařízené za faul brankáře Majerského. O vítězství hostů nakonec rozhodl přetažený centr Kainara, který k překvapení všech skončil za Romanovského zády.

„Náš výkon byl ostudný. Doufám, že si to hráči sami uvědomí a nebude se to už opakovat. Nebudu vytahovat jednotlivá jména. Někteří si odvedli svoje, ale jiní k tomu nepřistoupili ani tréninkově,“ uzavřel Šindelář.

FC Hněvotín – Sokol Bělotín 1:2 (0:0)

Branky: Barčík z pen. – Kozák, Kainar. Rozhodčí: Pěček – Straka, Křepský. Diváků: 100.
Hněvotín: Romanovský – Homola, Zamykal, Barčík, Chabičovský – Filip (73. Čech), Skoumal, Pořízka (64. Bezecný), Vymazal – Šulc, Novák. Trenér: Radek Šindelář.
Bělotín: Majerský - Eleš, Bočan, Peša, L. Biskup (78. J. Biskup) - Novosad, Kozák, Vrána (75. Hrazdil), Březík - Svačina (85. Celnar), Kainar. Trenér: Pavel Pumprla.

Určice v Kozlovicích dostaly tři branky a dvě červené

Bez vyloučených Trajera s Ullmannem dohrávali fotbalisté Určic svůj nedělní mač. Na hřišti o devět míst lepších Kozlovic se sice brzy dostali do vedení, déle než hodinu se ale bránili v oslabení a na lepší výsledek než jednobrankovou porážku to nestačilo.

Hostující trenér Svatopluk Kovář nemohl počítat s nemocným Havlenou ani s Dokoupilem, který pykal za své vyloučení v předchozím kole. Aktivní útočnou hrou ale jeho hráči soupeře zatlačili a již v devatenácté minutě se zásluhou Trajera dostali do vedení.

O pár minut později fauloval Trajera jeden z protihráčů, hostující útočník se nechal vyprovokovat a musel do kabin. Do konce první půle však Určičtí dokázali nejtěsnější vedení ubránit.

„Podařilo se nám soupeře zaskočit. Utkání bohužel zásadně ovlivnilo vyloučení. Tlak soupeře postupně narůstal. Několika nepřesností se dopustili i rozhodčí,“ popisoval vývoj Kovář.

Co se domácím nepodařilo do přestávky, to si vynahradili po ní. V sedmapadesáté minutě srovnali dorážkou, kdy podle určického kouče mohlo jít i o ofsajd, a brankami v 77. a 79. minutě dokonali otočit výsledek. Nejprve po zaváhání obrany využil pokutový kop Tomčík, posléze zakončil rychlý brejk do otevřené obrany svým druhým gólem Kaďorek.

Hosté se nevzdali, dokázali již ale pouze snížit zásluhou Lose a jeho proměněné penalty v poslední minutě. V závěru ještě oslabil spoluhráče Ullmann, jenž dostal červenou za nesportovní chování.

„Soupeř je kvalitní. Věděli jsme o gólových útočnících a chtěli jsme je eliminovat naší aktivní hrou, abychom se nedostali pod tlak,“ ozřejmil předzápasové plány kouč Určic.

Až do vyloučení mu taktika vycházela. „Červená karta nám zrušila koncepci. Nepodrželi jsme míč a z přetížené obrany vyplynuly chyby,“ měl jasno.

FK Kozlovice – Sokol Určice 3:2 (0:1)

Branky: 55. a 75. Kaďorek, 79. Tomčík z pen. – 28. Trajer, 90. Los z pen. Rozhodčí: Válek – Dubravský, Šebesta. ČK: Trajer, Ullmann (oba Určice). Diváků: 150.
Kozlovice: Mánek – Stokláska, Král, Vyplel, L. Dohnal (46. Kříž) – Kuba (74. Matuška), Tomčík, Lepša, Šolín – Kaďorek (90. Jedelský), J. Dohnal. Trenér. Jiří Vlk.
Určice: Nejezchleb – Hradečný (88. Kvapil), Ullmann, Žáček, Mikeš (80. Mlčoch) – Javořík (80. Cibulka), Kocourek, Vaněk, Kryl – Los, Trajer. Trenér: Svatopluk Kovář.

Oslabená Leština vybojovala v Dolanech bod

Nemocemi oslabený kádr Leštiny vybojoval bod v Dolanech. Domácí sice v zápase dvakrát vedli, hosté však pokaždé odpověděli vyrovnáním.

S trochou nadsázky by se pak dalo uvést, že kdo dá gól, nedohraje. Tato skutečnost byla v nedělním klání hned z poloviny pravdivá.

Dolany, které měly v první části více ze hry, se ujaly vedení již v 7. minutě. Za necelou čtvrt hodinu pak srovnal Tomáš Janíček, aby následně ve 35. minutě odstoupil kvůli poraněnému kolenu a Leština dohrávala pouze v deseti.

„Neměli jsme nikoho na střídání, protože těsně před zápasem se nám čtyři hráči omluvili, že jsou nemocní. K tomu naše béčko hrálo ve stejném termínu utkání, takže nebylo kde brát,“ konstatoval smutně vedoucí družstva Leštiny Radek Pelcl.

Neplánovanou přesilovku domácí záhy využili gólem na 2:1, když se trefil Pospíšil. Definitivní podobu výsledku dal ve 32. minutě Smékal.

Krátce po přestávce se síly na hřišti vyrovnaly, když za kopnutí protihráče byl vyloučen autor druhé branky domácích Pospíšil.

„Červená karta soupeře nám přišla vhod. Postupně jsme dokázali srovnat hru. Nakonec jsme si vytvořili daleko více šancí než domácí, remíza je však naprosto spravedlivá. Vzhledem k našim potížím se sestavou jsme se získaným bodem spokojení,“ dodal Pelcl.

FC Dolany – Sokol Leština 2:2 (2:2)

Branky: 7. Sekel, 23. Pospíšil – 21. Janíček, 32. Smékal. Rozhodčí: Caletka, Tomeček, Křepský. ŽK: Horák, Štrbík, Smolák – Smékal. ČK: 48. Pospíšil (Dolany).
Dolany: Benčík - Schmidt, Horák, Pospíšil, Václavík – Sekel (62. Pavlíček), Novák, Valenta, Smolák - Štrbík, Duda. Trenér: Jiří Navrátil.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Neumann, R. Janíček, T. Janíček - Hampl, J. Volek, Kalous, Smékal - Krcho, Lipka. Trenér: Jaroslav Rolínek.

Štíty v Ústí prohrály a přišly o vyloučeného Vernera

Nováček župy ze Štítů nedotáhl do zdárného konce zápas v Ústí, přestože během hry hned dvakrát vedl. V závěru pak byli šťastnějším celkem domácí.

Hosté se od úvodu snažili vycházet především ze zabezpečené obrany s cílem hrát na rychlé brejky. Jejich taktika slavila úspěch po půl hodině hry, kdy opakovanou střelou ze šestnáctky poslal Štíty do vedení Lakomý.

Ústí však stačilo do přestávky vyrovnat, když po pěkné kombinační akci nadělil Škuta soupeři gól do šatny.

Ztracený náskok vrátil hostům v 60. minutě technickou střelou Janků, který šikovně obhodil gólmana.

Jeden z klíčových okamžiků celého klání se odehrál o deset minut později, kdy hráči Ústí při závaru v pokutovém území nastřelili míč do obránce Vernera. Podle názoru hlavního arbitra zabránil štítecký obránce jisté brance rukou a tak odpískal pokutový kop a navíc udělil Vernerovi červenou kartu.

Penaltu domácí Plesník využil ke srovnání a před koncem pak dvěma slepenými trefami Bagar a Škuta využili i nabídnutou početní výhodu.

„Za tu penaltu cítíme trochu křivdu, rozhodčí asi mohl situaci posoudit trochu jinak. Přesto jsme se i nadále snažili bojovat, kluci dali do zápasu srdce, ale štěstí se nakonec přiklonilo k soupeři. Závěr byl v režii domácích,“ prozradil ve zkratce manažer Štítů Petr Žerníček.

„Já jsem penaltovou situaci z lavičky neviděl. Rozhodčí ale pískl okamžitě, takže si byl asi jistý. Běžel se pak jen poradit s asistentem, který hráč to byl a dal mu červenou kartu. Když jsem pak mluvil s hráči, tak mi říkali, že to ruka byla,“ okomentoval spornou situaci ústecký trenér Vojtěch Bušina.

„Jinak nás soupeř zlobil hlavně z brejků. Věděli jsme, že to bude houževnatý protivník. Náš výkon byl dlouho jakoby zmrzlý. Nakonec se nám ale podařilo vstřelit čtyři góly, takže jsme spokojení. Nicméně zůstáváme na zemi. Chceme se pohybovat v klidném středu, abychom se nemuseli obávat každého zápasu,“ dodal Bušina.

Sokol Ústí – Sokol Štíty 4:2 (1:1)

Branky: 45. a 86. Škuta, 70. Plesník (p. k.), 80. Bagar – 30. Lakomý, 60. Janků. Rozhodčí: kubíček – Kouřil, Machala. ČK: 70. Verner (Štíty). Diváků: 110.
Ústí: Bernkopf – Plesník, Sencovici, Smolka, Ševčík – Rebenda, Páleník, Skácel, Staněk (46. Bagar) – Škuta, Juřica (85. Kubíček). Trenér: Vojtěch Bušina.
Štíty: Schettler – Verner, Prokop, Sedláček, Doubrava, Procházka, Nýdecký, Janků (61. Šponar), Lakomý, Teffer, Čech. Trenér: Martin Hoško.

Počtvrté v řadě Jeseník nevyhrál, teď padl v Přerově

Fotbalisté Jeseníku pokračují v herním útlumu, když počtvrté v řadě nedokázali vyhrát. Tentokrát si vezou porážku z Přerova. Během zmíněné neúspěšně série pak získali pouhé dva body.

V sobotu mohl celek z lázeňského města litovat zejména dvou nevyužitých tutovek během první půle, kdy se ve velkých šancích ocitli Pavelka a po něm Minka.

„Poslední dobou se nám zkrátka nedaří proměňovat stoprocentní šance,“ konstatoval krátce trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Po přestávce naopak jeho svěřenci inkasovali krátce po příchodu z kabiny, když ve 46. minutě domácí získali míč díky chybnému odkopu jesenického gólmana a střelou z malého vápna vsítili vítězný gól.

V 70. minutě mohl Přerov své vedení pojistit, ale v dobré šanci neuspěl. O chvíli později měl na kopačce vyrovnání zcela osamocený Skoupil, jenže zamířil pouze do náruče brankáře.

„Bohužel špatný nástup do druhé části nás nakonec stál výsledek. Určitě jsme zklamaní, protože v závěru jsme měli ještě velkou šanci alespoň vyrovnat, ale vracíme se bez bodů,“ dodal smutně Krobot.

1. FC Přerov – FK Jeseník 1:0 (0:0)

Branka: 46. Kašpárek. Rozhodčí: Boček - Klíma, Šrámek. ŽK: Hrabal, Holub - Juriš, Harazin. Diváků: 150.
Přerov: Fikr - Gřešák (53. Holub), Hýbner, Hrabal, Matyáš - Jelen (89. Talach), Schlehr, Kašpárek, Bernard - Kučera (90. Smékal), Koutný. Trenér: Zdeněk Novák.
Jeseník: Jaroš – Harazin, Zykmund, Cundrla, Skoupil (82. Jurčák), Minka, Mravec (64. Kadeřábek), Juriš, Mlynář, Glac (46. Woitek), Pavelka. Trenér: Ladislav Krobot.

Mohelnice poprvé neskórovala a ztratila doma body

Lídr krajského přeboru Mohelnice poprvé v letošním ročníku neskóroval a v sobotním duelu proti Želatovicím si doma připsal překvapivě pouze bezbrankovou remízu.

Za celých devadesát minut tak jeden z hlavních adeptů postupu nedokázal najít recept na důsledně bránícího protivníka, kterému před zápasem patřilo až čtrnácté místo v tabulce.

Jedinou vážnější šanci Mohelnice měl v první půli Svačina, když přehodil gólmana, jenže jeho pokus mířil mimo tyče.

Ve 38. minutě naopak mohli udeřit hosté, ale z brejku nepotrestali chybnou rozehrávku soupeře a jejich akci zlikvidoval pozorný Večeř.

Když pak po přestávce neuspěli ze svých možností ani Masopust s Mičundou, skončil duel 0:0.

„Hosté bránili v osmi lidech. Bušili jsme do nich, ale vzhledem k jejich defenzivě jsme nebyli schopní se prosadit. Kromě toho jsme tentokrát příliš chybovali v rozehrávce, která se nám vůbec nedařila. Jestli chceme hrát o první místo, nemůžeme dělat takové chyby, abychom ztráceli tolik míčů. Z výsledku jsme určitě zklamaní, remíza je pro nás ztrátou,“ konstatoval vedoucí družstva Mohelnice Aleš Heidenreich.

FK Mohelnice – FC Želatovice 0:0

Rozhodčí: Kouřil – Krobot, Hampl. Diváků: 100.
Mohelnice: Večeř – Vašíček, Rousek, Čihulka, Heger, Macák (78. Strnad), Šrot, Erneker, Valenta (45. Masopust), Svačina, Navrátil (45. Mičunda). Trenér: Richard Polák.
Želatovice: Sova - Smékal, Vrba, Špalek, Baďura - Koplík, Němec,Václavíček, Liška, Jemelka – Dlouhý. Trenér: Bohumil Chodil.