Jediná branka zápasu padla ze standardní situace, po které překonal domácího brankáře Petr Uvízl. „Jsem spokojený s tím, jak to kluci odmakali. Tři body z venku jsou zasloužené," mnul si po zápase ruce trenér hostů.

Podle domácího kouče Lubomíra Keluce se hrál vyrovnaný fotbal „Dnes to bylo remízové utkání. My bohužel standardně nedáváme góly. Je to neumění a nekvalita. Když nebudeme dávat góly, tak budeme pořád takhle prohrávat," prohlásil zklamaný lodivod domácích.

V prvním poločase oba týmy trefovaly pouze brankovou konstrukci. Nejprve měl smůlu záložník Velkých Losin Ondřej Král, jehož tečovanou střelu zastavilo břevno. Na druhé straně si se štěstím nepotykal Lukáš Malínek, který z levé strany poslal míč do tyče hostující branky.

Jediný gól utkání padl v 63. minutě. Ondřej Král z přímého kopu našel přesným centrem hlavu Petra Uvízla, který lehkou tečí prodloužil míč za záda Kopřivy. Trenér Velkých Losin přiznal, že nešlo o nacvičenou akci. „Máme natrénované nějaké standardky, ale tohle byla zrovna ta, kterou netrénujeme," usmíval se po zápase trenér Mika.

Zdroj: KFS Olomouc

Těsně před koncem mohl dát razítko na vítězství hostů Šinogl, ten však z pěti metrů odkrytou branku přestřelil. Velké Losiny to ale nakonec mrzet nemuselo, protože v závěru zápasu svého soupeře do žádných šancí nepustily.

„Myslím, že ve druhé půlce Holici trochu docházely síly a z jejich strany to nebylo tolik kombinační," všiml si trenér Losin Jiří Mika.

Domácí trenér Lubomír Keluc viděl problém především ve špatné koncovce. „Na tréninku kluci zakončují bez problémů. Nevím, jestli jsou v zápase nervózní, ale připadá my to takové nedůrazné," zlobil se holický kouč, jehož mužstvo na jaře zatím neskórovalo. „Kluci si asi myslí, že to tam spadne samo. Bojíme se a nezakončujeme kvalitně. Proto pak prohrajeme utkání, které bychom určitě prohrát neměli," smutnil trenér holické rezervy.

1. HFK Olomouc B – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 0:1 (0:0)

Branka: 63. Uvízl Rozhodčí: Jelínek – Sedláček, Motal. ŽK: Malínek, Grézl – Gargulák. Diváků: 80.
HFK B: Kopřiva – Drmola, Hlavica, Jíša, Klobáska (71. Grézl) – Malínek (82. Kudrna), Buček, Bradáč (46. Krumpolc), Vaida (59. Tošenovský) – Blažkovský, Vodička. Trenér: Lubomír Keluc.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Gargulák, Tejkl, Jenčke – Nýdecký (86. Hegner), Smrž, Král (90. Navrátil), Šinogl – Uvízl (90. Kobza), Linet. Trenér: Jiří Mika.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK