Předchozí
1 z 3
Další

Patrik Schick se trefil ze vzdálenosti 49,7 yardu, tedy 45,4 metru. Podle statistik (vedených od roku 1980) se tak jedná o gól z dosud největší dálky v historii mistrovství Evropy. Branky Petra Dragona z Litovle a Romana Kuby z Mohelnice ze sezony 2018/2019 změřeny nemáme, ovšem oba zaslouží obdobný obdiv. Podívejte se na jejich branky.

Petr Dragon (Litovel)

Fotbalisté Litovle (v tmavém) porazili Bohuňovice 2:1. Petr Dragon Petr Dragon (v tmavém). Foto: Deník/Miroslav MazalZdroj: Deník/Miroslav Mazal

V souboji proti Lutínu se prosadil Petr Dragon přibližně z 35 metrů. S gólem reprezentačního útočníka měl ten Dragonům mnohé společné. K míči se dostal po odrazu a následně jej prvním dotekem poslal za vyběhnuvšího brankáře soupeře. Litovelský hráč se navíc musel trefit téměř od postranní čáry. Škoda jen, že Tatranu fantastický pokus na vítězství nestačil a padl 1:3.

Zdroj: Youtube

Roman Kuba (Mohelnice)

Mohelničtí fotbalisté (ve fialovém) vyhráli v posledním utkání podzimu v Kralicích 6:1.Roman KubaMohelnický kapitán Roman Kuba. Foto: Deník/Ondřej KašlíkZdroj: Deník/Ondřej Kašlík

Kapitán a hrající trenér Mohelnice Roman Kuba v roli špílmachra proti Velkým Losinám nic nevymýšlel. Na polovině hřiště mohl rozvinout postupný útok do zformované obrany. Místo toho zvedl hlavu a z poloviny hřiště přehodil vysokého gólmana soupeře a potěšil nejednoho diváka. Hostující brankář jeho střelu možná trošku podcenil, ale na kopací technice a myšlence Romana Kuby to nic nemění. Mohelnice duel vyhrála 5:4 a Kuba se blýskl hattrickem.

Zdroj: Youtube