Šumperk a Zábřeh dělí pouhých sedmnáct kilometrů, oba kluby ale v mužské kategorii mezi sebou zápolí jen výjimečně: údajně prý kvůli nadměrné řevnivosti mezi oběma tábory. Sobotní duel ale nabídl fotbal prostý faulů i zákeřností.

Zábřeh i Šumperk nastoupily v sestavách, se kterými půjdou téměř na sto procent za týden do mistrovských bojů, Zábřeh do třetí ligy, Šumperk do divize.

Sulko se představilo například s příbramským Kostorkem, ale už bez Jirky Barcala, který dal přednost nabídce třetiligového Hlučína, Šumperk nastoupil s navrátilcem Ladislavem Szöcsem a snad definitivně s jesenickým Woitkem, o kterého měly zájem i další kluby, například Zlaté Hory.

A nejenom na hřišti se kluby připravovaly na blížící se start nové sezony, během utkání se podepsalo na stadionu v Leštině hostování šumperského útočníka a záložníka Lukáše Pobuckého do Zábřehu. Otázkou však je, kdo bude mít z této transakce lepší pocit: Pobucký má totiž poraněný úpon břišního svalu, neodehrál ani jeden přípravný zápas a trénovat má začít nejdříve za dva týdny.

Jedinou branku utkání dal z vápna Szöcs, když zábřežská obrana nedokázala reagovat na rychlou šumperskou akci.

„Za výhru jsme samozřejmě rádi. Zábřeh je kvalitní soupeř. V závěru nám ale trochu docházely síly, což asi bylo vidět. Ke konci jsme měli na hřišti hned čtyři hráče ročníku 1994 a bylo to znát, výsledek jsme se štěstím ubránili," uvedl k zápasu šumperský trenér Petr Strnad.

„První půle se mi nelíbila, Šumperk dobře zahušťoval prostor, my byli bez jiskry, pořád jsme běhali jen na dvojku. Šumperk hrál ze zabezpečené obrany a z jedné střely dal jeden gól, my nedali deset šancí," uvedl kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Šumperk předvedl velmi sebevědomý výkon, ve druhé části ale pustil Sulko do několika velkých šancí, ovšem střelci Zábřehu míjeli tyče šumperské brány s neuvěřitelnou zarputilostí.

„Tentokrát nás podržel i gólman. V minulých duelech vždy naši brankáři udělali nějakou chybu, která zlomila zápas ve prospěch soupeře, dnes tomu bylo naopak. Kameník nás po celou dobu držel ve hře a podal vynikající výkon," ocenil výkon svého gólmana trenér Šumperku.

„Když nedáte tolik superšancí, to je pak těžké, zápas byl navíc o prvním gólu. Koncovka nás trápila už v utkání v Mohelnici, soupeře přehrajeme, ale když máme ve vápně předvést kreativitu, je to horší," podotknul Balcárek.

Ten tak doufá v brzký návrat marodů: již zmíněného Pobuckého a Michalčáka s Rajnohou.

„Celkově si myslím, že po stránce organizace hry v obranné fázi a přechodu do útoku, to bylo z naší strany velmi slušné. Zápas byl o tom, kdo dá první gól, tak vyhraje. Každopádně pro nás hodně dobrá příprava. Dnes jsme navíc již z 99 procent představili kádr, který byl měl v Šumperku odehrát podzim," konstatoval dále Strnad.

Šumperk i Zábřeh startují své soutěže příští sobotu: Šumperk s Havířovem doma, Zábřeh v loni ještě druholigovém Třinci.

SK Sulko Zábřeh - FK SAN-JV Šumperk 0:1 (0:0)

Branka: 58. Szöcs.
Zábřeh: Procházka (Toman) – D. Barcal, Šalamoun, Linek, Hajčík – Kulíšek, Furik, Šichor, Kostorek – Bačík, Krejčí. Střídali: Rajnoha, Pospíšil, Horák Balcárek. Trenér: Jiří Balcárek.
Šumperk: Kameník – Macek, Skopal, Patsch, Szöcs – Pinkava – Klemsa, Mlynář, Linet – Horák, Woitek. Střídali: Václavský, Olejník, Gábor, Smrž, Gargulák, Kocourek. Trenér: Petr Strnad.