Domácím chyběli záložníci Rak a Donda, po zranění se do sestavy vrátil Veselský. Hostům scházel ještě citelněji kanonýr Šebesta, který dává většinu gólů. Domácí hráči chtěli odčinit debakl z Troubelic a vstoupili do zápasu aktivně. Kvůli nepřesnostem ve finální fázi se však do žádných velkých šancí nedostávali.

Naopak hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Nejdřív ve 24. minutě domácí brankář Hložek famózně vytáhl přímý kop ze šestnáctky, který směřoval do šibenice, na břevno. Deset minut poté po další standardní situaci vytlačil míč s obtížemi na roh.

Do přestávky domácím vyšlo několik akcí. Nejdřív utekl pomalé obraně hostů Richard Koutný, ale jeho přihrávka z malého vápna nenašla žádného připraveného snajpra Potom špatně vyběhl hostující brankář Cuj, ale Veselský ani Tužka nedokázali jeho chybu potrestat.

Ve 45. minutě se po šestém rohu domácích odehrála strkanice ve vápně Vidnavy a za sražení protihráče ramenem byl vyloučen domácí kapitán Fišer.

Ve druhé půlce se čekala převaha Vidnavy, jenže opak byl pravdou. Trenér domácích Ladislav Smrček ctí pravidlo, že doma se musí vyhrávat. Proto Štěpánov hrál na tři obránce a šel za vítězstvím. Vidnava nedokázala ze svých akcí vytěžit žádnou velkou šanci. Hosté chodili do otevřené obrany tři na tři nebo čtyři na čtyři, ale defenziva Štěpánova v oslabení pracovala lépe než v první půlce.

Naopak v útoku se domácím začalo dařit. Tužka sice nedotáhl ani jednu ze svých akcí, ale v 63. minutě Sládek vyslal do šance R. Koutného. Rychlý domácí útočník se zbavil posledního obránce a svůj nájezd z pravé strany proměnil přesně podle fotbalové učebnice - střelou na zadní tyč.

Štěpánov začal hrát zase na čtyři obránce a kontroloval hru. Když se v 73. minutě zbavil Tužka hostujícího obránce Patkáně a ten ho zezadu fauloval, měla následovat žlutá karta. Pro hostujícího stopera by to byla již druhá, jenže rozhodčí řešil situaci pouze slovním napomenutím. Domácí to nerozhodilo a naopak v 81.minutě utekl znovu R. Koutný. Svůj samostatný nájezd po chytré přihrávce Tužky nekompromisně proměnil.

Díky jeho gólovému příspěvku a bojovnosti celého týmu se tak domácí mohli radovat z vítězství 2:0 , protože hosté se již na gólovou odpověď nevzmohli.

Lukáš Veselský

Štěpánov – Vidnava 2:0 (0:0)

Branky: 63. a 81 R. Koutný. ŽK: Neček, Smrček - Patkáň, Reinold, Písek, Sedlák, Bula. ČK: 45. Fišer (Štěpánov). Rozhodčí: Petržela - Antoníček, Milar. Diváci: 100.
Štěpánov: Hložek - D. Koutný, Fišer, Soušek, Neček - Boleček, Veselský, Sládek, M. Smrček - Tužka, R. Koutný (Z. Stodola). Trenér: L. Smrček.
Vidnava: Cuj - J. Zdražil, Patkáň, V. Zdražil, Bakeš -
Reinold, Písek, Janček, Novosad - Bula, Sedlák. Trenér: Chlebena.