Pro přerovskou ofenzívu mohlo být jakýmsi povzbuzením, že ze sestavy hostů vypadl zkušený stoper Martin Jindra. „Vypadl den před zápasem. Zvažoval jsem, jak tu sestavu postavit, rozhodl jsem se možná trošku pro riziko, takže na stoperovi hráli dva dorostenci," prozradil trenér Šumperku Bohdan Hecl.

Už v páté minutě tak po závaru z Kopeckého dlouhého autu mohl skórovat přerovský stoper Bogdaň, ve velké šanci ale Kreizla v hostující brance nepřehodil. Další situace po přerovském vhazování na pravém křídle už ale skončila gólem. Michal Koutný starší se prosadil individuálně, předložil Janu Bubeníkovi, který otevřel skóre.

Bohužel pro Viktorku to byla její jediná trefa do černého. Míč pak měl více na kopačkách Šumperk a diktoval tempo hry, Přerované se snažili hrozit spíše z rychlých kontrů.

„Hodnotit můžu první poločas a náš dobrý vstup do utkání. Do vedoucí branky jsme hráli dobře. Bohužel, všechno co se po našem vedoucím gólu dělo, to šlo na ruku soupeři," mrzelo přerovského kouče Petara Aleksijeviče.

Ve 20. minutě zahrával nebezpečně standardku z hloubi pole šumperský Rozsíval, nikdo ze spoluhráčů ale na míč nedosáhl, ten tak skončil těsně vedle Nakládalovy brány.

O dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Horák našel svým centrem přesně hlavu Jana Nimrichtra. Další šanci měl o něco později po dobrém pasu Rozsívala sám Horák, svatyni Nakládala však přestřelil.

Závěr poločasu patřil spíše Viktorce, důkazem je jedovatá střela Hornicha asi z dvaceti metrů. Ta ovšem skončila pouze na tyči. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Také ve druhém poločase měli více ze hry hosté. Po deseti minutách zahrával přímý volný kop z dobré pozice Rozsíval, na Nakládala ale nevyzrál, stejně skončila i podobná střela Blažkovského na druhé straně.

Hra byla po změně stran opatrnější, ani jeden z týmů pochopitelně nechtěl inkasovat, což by s největší pravděpodobností znamenalo rozhodnutí. To nakonec přeci jen přišlo. Na pravé straně se výborně uvolnil Muzikant, který našel na hraně ofsajdu Miroslava Podhorného – 2:1.

Domácí reklamovali postavení Podhorného mimo hru, podle záznamu se však o ofsajd s největší pravděpodobností nejednalo.

„Druhé dějství nemohu moc hodnotit, protože jsem některé rozhodující okamžiky dost dobře neviděl, takže se prvně musím podívat na záznam, abych k tomu mohl něco povědět. V každém případě však musím pogratulovat kolegovi Heclovi a týmu Šumperka k vítězství a výkonu," řekl dále Aleksijevič.

Nutno říct, že obdržená branka Přerov probrala. Šance Koutného ani překvapivá dalekonosná rána Kyseláka levačkou gólem neskončila. Nejblíže vyrovnání byl asi čtvrthodinu před koncem Blažkovský, šanci, kterou mu připravili Václavíček s Kyselákem, ale nevyužil.

V závěru se ještě nepříjemně zranil jeden z nejlepších hráčů na hřišti Filip Rozsíval, pro kterého tak jinak povedené utkání skončilo na nosítkách. Přesto má kouč Šumperku důvod k radosti, jeho tým ukořistil obrovsky cenné tři body na hřišti silného soupeře.

„Musím být velmi spokojený. Kluci nejen, že to výsledkově zvládli, předváděli i dobrý fotbal. Přerov je silný ve standardkách, věděli jsme, že to bude alfa a omega zápasu. Vážím si toho, že jsme opět dokázali přes špatný průběh být úspěšní. Jsem velmi pyšný na ten tým, který na jaře pracuje neskutečně. Jsem sám zvědavý, jak dlouho nám to ještě vydrží. Byl bych rád, kdybychom se co nejdříve definitivně zachránili," pověděl na závěr lodivod hostí Bohdan Hecl.

V dalším kole Viktorka hostí Tasovice, Šumperk se představí už ve středu v předehrávce 30. kola v Blansku.

1. FC Viktorie Přerov – FK Šumperk 1:2 (1:1)

Branky: 13. Bubeník – 22. Nimrichtr, 72. Podhorný.

Rozhodčí: Gasnárek – Vondryska, Galář. ŽK: Hornich, Kopecký, Bogdaň, Václavíček, Hrabal – Purzitidis, Kotzmann. Diváci: 120.

Přerov: Nakládal – D. Hrabal, Bubeník, Bogdaň, Zimčík (79. Hýbner) – Koutný st., Hrušák (77. Pavelka), Václavíček, Kopecký (70. Kyselák) – Hornich – Blažkovský. Trenér: Petar Aleksijevič.

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Španihel, Purzitidis, Kotzmann – L. Horák (70. Hruda), Reichel – Podhorný, Rozsíval (84. Z. Horák), Muzikant – Nimrichtr (51. Demeter). Trenér: Bohdan Hecl.