V utkání se nakonec možná trochu překvapivě radoval tým z nižší soutěže.

Oskava odehrála bezpochyby své nejlepší utkání letošní přípravy a základ úspěchu dala již během první půle, ve které si vypracovala dvoubrankové vedení.

Po přestávce navíc hosté přidali ještě třetí trefu, potom však bylo patrné, jak jim ubývají fyzické síly. Přesto stačili utkání dotáhnout do vítězného konce, když Mohelnice pouze snižovala ze svého pohledu na konečných 1:3.

Všechny tři branky Oskavy zaznamenal její nejlepší střelec David Piňos.

V dresu hostů pak naskočil také Martin Strnad, jenž nedávno překvapivě ukončil své angažmá v divizním Šumperku.

A právě tento obránce byl kromě autora hattricku Piňose výraznou osobností Oskavy v zápase s Mohelnicí, když první gól hostů padl z penalty po faulu na jeho osobu, další dva zařídil Strnad svými přesnými centry.

„Přinesl do našeho týmu určitě oživení a zkušenost, ale zatím ho nechci příliš hodnotit. Všechno se ukáže teprve v mistrácích,“ prozradil na adresu nové posily kouč Oskavy Květoslav Pospíšil.

Jediný mohelnický gól vsítil Honza Macák nádhernou střelou ze dvaceti metrů k tyči.

„Utkání bylo herně vyrovnané, my ale dělali veliké a zbytečné individuální chyby. Například Rousek zbytečně zajel do Strnada a byla z toho jasná penalta,“ zhodnotil výkon svých svěřenců Mohelnický kouč Richard Polák a dodal: „Soupeř nás vyškolil v produktivitě.“

FK Mohelnice – Jiskra Oskava 1:3 (0:2)

Branky: Macák - 10. (p.k.), 30. a 60. Piňos.
Mohelnice: Winkler – Havlíček, Rousek, Řezníček, Strnad – Formánek, Vašíček, Jedelský, Macák – Schwab, Zabořil.
Oskava: Zorek (70. Jaroš) – Míka, Šimko, Siegel, Kovač, Ráb, Dlugoš, Strnad, Pavlát (35. Procházka), Piňos, Šulc (46. Nesset).