Dne 8. dubna 2012 proběhlo fotbalové mistrovské utkání v Ústí u Teplic nad Bečvou mezi tamním klubem Sokol Ústí a hostujícím celkem SK Loštice. Po prvním poločase byl stav zápasu 0:0 a u domácích začaly převládat emoce, protože Sokol Ústí byl v té době na třetím místě  tabulky Krajského přeboru O KFS a SK Loštice až předposlední, přitom byl zápas vyrovnaný.

Ve druhém poločase došlo však k nešťastné události, kdy se hráč hostí  Jan Mikeš při obranném zákroku snažil odkopnout míč do bezpečí. V tom momentě před ním nebyl žádný hráč, byl tedy v nápřahu, že míč odkopne nártem. Bohužel hráč domácích se snažil přeskočit jeho nohu, dostat se před něj a zmocnit se míče, ale hráč hostí již byl v nápřahu celou svoji vahou 100kg, výškou 195 cm a už tak neměl šanci pohyb zastavit. Zasáhl tak domácího hráče nártem „ZDURAZŇUJEME NE PODRÁŽKOU KOPAČKY SE ŠPUNTY" do nohy.  Bohužel došlo k úrazu – zlomenině nohy domácího hráče. Nebyl v tom rozhodně žádný úmysl, ale šloo fotbalový souboj. Zápas byl přerušen, hráč hostí byl vyloučen ze hry, zraněný domácí hráč byl odvezen sanitkou do nemocnice.

Zavládla obrovská vlna emocí u představitelů klubu domácích, kteří začali jednat. Celou nešťastnou událost jsme viděli my ze střídačky hostí I střídačka domácích. Dále I skupinadomácích fanoušků, kteří také konstatovali, že se jednalo o normálnífotbalový souboj, kdy hráč domácích si skočil pro míč a tak to bohužel dopadlo.

Představitelé klubu domácích však zavolali Policii ČR, následně byla přivolána kriminální policie a zavládl tak kolotoč událostí. Výroky od lidí, kteří vůbec nebyli přímými účastníky oné nešťastné události a byli úplně na druhé straně hřiště ataké začali obviňovat hráče hostí, že přijeli domácí zlikvidovat.

SK Loštice nemážádné placené hráčea tito muži hrají ve svém volném čase bez nároků na nějaké finanční odměny. Je to mužstvo, které se dalo dohromady v jednom městě a nemají potřebu se někam cpát za každou cenu, natož, aby některé protihráče úmyslně a zákeřně likvidovali.

Představitelé klubu Sokol Ústí asi přistupují k fotbalu úplně jinak, asi mají za sebou vlivné osobnosti a finanční zázemí. Jinak si totiž nedovedeme vysvětlit, proč  byla spuštěna štvavá mediální kampaň na hráče klubu SK Loštice, zejména  Jana Mikeše, s cílem ho úplně zdiskreditovat a způsobit mu újmu na pověsti a pošpinit jeho jméno.

V našem mužstvu SK Loštice hrají ještě dva další hráči s iniciály J. Mikeš, jsou to totiž tři bratři a mediální kampaň se dotýká nejen hráče Jana Mikeše, ale i Josefa a Jakuba Mikešových. Tato štvavá kampaň proběhla v tisku, zejména v moravských denících, na rozhlasových stanicích radia RUBI (Uničov), radia Čas (Olomouc), a různých fórech veřejně přístupné počítačové sítě, ve dnech 9. 4., 10. 4., 11. 4. a i nadále probíhá. Přitom nikdo z výše uvedených nemá nic právně podloženo a doloženo.

Jsme přesvědčeni, že tímto došlo ke křivému obvinění, k pomluvě a ublížení na cti tiskem a veřejně přístupnou počítačovou sítí s úmyslem Jana Mikeše poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy, pošpinit jeho jméno i jméno celé jeho rodiny, které je vláčeno ve výše uvedených médiích. Současně dochází i k pošpinění jména našeho klubu.

A tak nám dovolte pár otázek:

1. Jak může někdo podat trestní oznámení a obvinit tak hráče hostí z úmyslného ublížení na zdraví, když sám nebyl přímým účastníkem oné nešťastné události, ani nebyl v blízkosti místa, kde k události došlo?

2. Jak může někdo z představitelů klubu domácích pod vlivem emocí vykřikovat na chodbě před kabinami: „s tím se musí něco udělat, musíme zavolat policii, náš zraněný nemá ani pojištění, to nemůžeme nechat jen tak"?

3. Jak může jen tak někdo vyvolat tak štvavou kampaň v médiích a obvinit hráče hostí z úmyslného napadení hráče domácích?To si může JEN TAK NĚKDO DOVOLIT VŠE?

4. Myslí si všichni zúčastnění i ti, co se JEN TAK vyjadřují k věci, že hráč který byl na podzim sám zraněný při zápase ve Velkých Losinách (tržná rána 15 cm dlouhá, 17 stehů, 2 měsíce léčení) jde do zápasu úmyslně zranit protihráče, aby si zase do konce jarního kola nezahrál fotbal, když sám kvůli zranění nehrál zbytek podzimního kola??

Pevně věříme, že vše bude náležitě prošetřeno a spravedlivě posouzeno.

V Lošticích dne 22. 4. 2012                                         Výkonný výbor SK Loštice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Ústí versus Loštice? Drama v podobě přeražené nohy

Tvrdým faulem loštického fotbalisty se zabývá policie

Mikeš mě chtěl faulovat, říká ústecký „Čert" s nadvakrát zlomenou nohou