Mládežnické soutěže na Moravě spějí ke svému podzimnímu konci. Bohužel se přestalo dařit staršímu dorostu, který má za sebou sérii zápasů bez bodu a klesl v tabulce do druhé poloviny. Naopak mladší budou v posledním kole hrát doma s Uničovem o titul půlmistra. Dobrý výkon také předvedla U15, která smetla Hranice, bohužel své tabulkové postavení nepotvrdila U14. Kategorie U13 a U12 měly volný los v tomto kole.

U19: Šumperk – Vítkovice 0:5 (0:1)

Šumperk: Anděl - Jurka, Kocourek, Kroupa, V. Svoboda - Németh, Málek, D. Svoboda, Bartoš – F. Slončík, Podhorný. Střídali: Šabršula, Kotzmann.

„Starší kluci z Vítkovic měli hlavně ve druhém poločase navrch, kde nás přehráli, a utkání skončilo pro domácí debaklem. Naši měli vcelku dobrý první poločas, ale bohužel jsme nedali vyrovnávací branku, která by chlapce povzbudila," konstatoval kouč Petr Strnad.

U17: Šumperk – Vítkovice 2:0 (1:0)

Branky: Strnad, Kotzmann (p.k.).
Šumperk: Kapl - Dostál, Minařík, Kroupa, Třetina – Smrž - Podhorný, Strnad, Šabršula, Rýznar – Miterko. Střídali: Kotzmann, Nemeth, Málek, L. Pospíšil.

„Další povedené utkání ze strany našich chlapců, v prvním poločase se podařilo vstřelit po pěkné akci branku, další ale bohužel nepřicházely, a tak houževnatý soupeř byl neustále ve hře. Pojistku zařídil až dvě minuty před koncem Kotzmann z penalty, která byla nařízena za podražení Miterka," uvedl kouč Petr Strnad.

U15: Šumperk – Hranice 4:1 (1:1)

Branky: Žolda 2, Hejl 2.
Šumperk: Skýva - Anděl, Zatloukal, Drozd, Matyáš - Tomáš, Šmirjak, Ondráček, Ševčík - Žolda, Hejl.

„Začátek utkání byl vyrovnaný, nám se podařilo dát vedoucí branku. Dlouho netrvalo a soupeř vyrovnal. Druhý poločas jsme získali převahu, dali jsme další branky a zaslouženě zvítězili. Některé další možnosti jsme nedotáhli ke gólům. Za druhý poločas musím hráče pochválit," uvedl kouč Šumperku Ladislav Slončík.

U14: Šumperk - Hranice 2:3 (1:2)

Branky: Jurka, Šebela.
Šumperk: Dus (35. Skýva) - Kühndel, Diblík, Scheuter, Bubeníček - Nosál, Jurka, Novák, Šebela (65. Hecl) – Svačinka (15. Koždoň, 55. Draňa), Čikl.

„V tomto zápase jsme chtěli dalšími třemi body potvrdit naše poslední zlepšené výkony. Bohužel se nám to i přes některé absence, velkou porci smůly a v neposlední řadě nepřesnými výroky sudího nepodařilo. Do zápasu jsme vstoupili zle, kdy jsme nezachytili brejk soupeře a hned ve 3. minutě prohrávali. V 9. minutě se ale krásně z 20 metrů trefil Jurka a skóre se srovnalo. Poté do zápasu vstoupil výrazně hlavní rozhodčí. Hráči vědí, že se k rozhodčímu nevyjadřuji a totéž chci po nich, ale tentokrát musím. V samostatném úniku byl zezadu sražen Svačinka, nepískalo se a z následného protiútoku jsme inkasovali navíc po zřejmě čtvrtmetrovém ofsajdu branku na 1:2. Ze hry musel navíc odstoupit zraněný Svačinka. I přesto jsem hráče ujišťoval, že to ve druhé půli zvládneme. Soupeře jsme přikovali k šestnáctce a hned po obrátce se Šebela krásně trefil snad z 22 metrů. Obléhali jsme branku jako v házené, ale ani ty největší šance neproměňovali. Z dalšího brejku jsme navíc inkasovali na konečných 2:3. V zápasech jako například s Opavou jsme byli horší a vyválčili bod, tentokrát nám chyběla štěstěna a větší klid v koncovce. Nicméně si cením dnešního výkonu všech hráčů, kdy jde vidět, že jdeme stále nahoru v práci s míčem i v celkové organizaci hry," zhodnotil zápas kouč Bohdan Hecl.