Původně měli opavští borci slavit postup do 2. ligy v Zábřehu, kde v neděli hrají se Sulkem, jenže v sobotu dopoledne nečekaně klopýtnul HFK ve Frýdku-Místku a o postupu Opavy do druhé nejvyšší soutěže tak už nemůže být pochyb.

Hráči s realizačním týmem se radostnou zprávu dozvěděli hned po sobotním dopoledním tréninku a v kabině nastal pořádný rachot.

„Cítím velkou úlevu,“ svěřil se Jaroslav Kolínek. „Byl jsem u toho, když jsme spadli, cítil jsem povinnost Opavu vrátit do druhé ligy. Oslavovat tento postup ale příliš nehodlám. Beru to jinak než trenér nebo hráči, kteří tady loni nepůsobili,“ poznamenal jeden z nejlepších hráčů Slezského FC.

Poslední dva zápasy v Zábřehu a doma s Frýdkem tak mohou Slezané dohrávat bez stresu. „Určitě si to užijeme, šanci by ale měli dostat mladí,“ podotkl Kolínek.

Během sobotního odpoledne se část opavského týmu přesunula na fotbalové oslavy do Hlavnice.

„Trenér nám žádné oslavy zatím nepovolil, ale já osobně do Hlavnice jedu,“ pousmál se rodák ze Sobotína, který by Opavu rád viděl v první lize. „Osud klubu mi není lhostejný. Když jsem se zde vracel do krajského přeboru, chtěl jsem Slezský FC posunout dál a to stále platí. Chci, aby se tady hrála v budoucnu první liga,“ podotkl Kolínek.

Ke své hráčské budoucnosti pak řekl: „Postup máme v kapse, svou budoucnost chci vyřešit co nejdříve,“