Ve hře bylo zařazení fotbalu do zábřežského rozpočtu, podobná situace je například v Šumperku, kde se hokej podporuje coby rozpočtová položka. Tuhle variantu ale zatím musí fotbalisté oželet.

„O tom, že by byl fotbal součástí rozpočtu města, by se mohlo jednat až někdy v prosinci, kdy se bude dotvářet rozpočet na příští rok. Ale to je pro fotbal pozdě. Proto jsme se dohodli na jednorázové finanční pomoci,“ informoval Zdeněk Kunrt, předseda klubu SK Sulko Zábřeh a zábřežský zastupitel.

Peníze jsou určeny na mládežnické celky. „Mládež nás ročně stojí něco přes jeden milion korun,“ podotknul Kunrt.

Fotbal v Zábřehu měl v minulém roce poměrně velké finanční potíže, s následky se klub potýká dodnes.

Představitelé klubu usilují o finanční partnerství města, především o zařazení fotbalu přímo do rozpočtu města. Podobné subjekty jsou jinak financovány především prostřednictvím dotací a grantů. „Stále o zařazení do rozpočtu stojíme, naše představa je, že by na fotbal šel z rozpočtu města ročně jeden milion korun,“ upřesnil Zdeněk Kunrt.

Jak moc budou fotbalisté ve vyjednávání o zařazení do rozpočtu města úspěšní, je otázka. Zábřeh rozjel například rozsáhlou rekonstrukci krytého bazénu, na řadě je i investice do kanalizace. „V rozpočtu se bude škrtat, snad prosadíme rozpočtovou změnu v březnu příštího roku,“ doufá Zdeněk Kunrt.

Fotbalový klub v Zábřehu zná veřejnost především jako třetiligový tým mužů. Ten je v současnosti na posledním místě tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy, do divize by za určitých okolností mohly na jaře sestoupit až tři týmy z šestnáctičlenné tabulky.