„Nemohu najít ani jednu pozitivní věc. Prohrát doma 0:3 je ostuda. Nevěřil jsem, že bychom po minulém utkání s rezervou Slovácka (1:2) mohli prohrát. To, co předvedlo osmdesát procent mužstva, je naprosto neomluvitelné," říkal Valachovič.

Úvod zápasu se odehrával zejména ve středu hřiště, kde se týmy přetahovaly o každý metr. Správným směrem Zábřeh vykročil díky rohovému kopu z 35. minuty, kdy míč našel u vzdálenější tyče stojícího Marka Váňu a ten poslal hosty do vedení.

Zábřežští jako by poslechli přání čtveřice fanoušků, která s nimi na duel přicestovala. Kvartet vybavený bubnem podporoval své oblíbence téměř po celých devadesát minut, zatímco domácí příznivci spíše mlčeli.

A křičet rozhodně nemohli ani po prudkém zakončení Davida Puškáče, který v 54. minutě navýšil na rozdíl dvou branek. „To byl klíčový moment, po němž se Zábřeh definitivně uklidnil," poznamenal Valachovič.

Zábřežského gólmana Martina Šustra vystrašil pouze vytáhlý Dušan Markovič. Jeho hlavičku z 66. minuty však třiadvacetiletý brankář vytáhl na roh. „Hráli jsme dobře zezadu, kluci skvěle bránili. Kromě několika závarů jsme Břeclav prakticky nepustili do šance," liboval si Šustr.

A souhlasil s domácím trenérem. Druhá branka Břeclav dorazila. „Byli odevzdaní, už do hry nešli tak jako předtím. Pro nás to bylo velmi důležité. Břeclav je v tabulce sice pod námi, ale uhrát venku tři body po takovém výsledku, je nadplán," doplnil gólman Záhřebu.

Definitivní výsledkovou podobu dal zápasu v 77. minutě opět Puškáč, který otrávil soupeře i břeclavské diváky. Břeclav čeká na plný bodový zisk už od poloviny října.

MFK Břeclav – Sk Sulko Zábřeh 0:3 (0:1)

Branky: 35. Váňa, 55. Puškáč, 77. Puškáč. Rozhodčí: Klíma- Caletka, Páral. ŽK: Levčík - Vaclík. Diváci: 150.
Břeclav: Prokop - Král, Markovič (84. Wallish), Simandl, Krejčí, Sasín, Benetka (74. Carvalho), Šilinger, Šenk (80. Hloch), Levčík, Igwe (68. Smolka). Trenér: Milan Valachovič.
Zábřeh: Šustr- Rajnoha, Čep, Kovář, Machalický - Pospíšil (74. Konečný), Váňa, Hlavica, Reška (57. Bačík) - Puškáč (84. Kapl), Kostorek (82. Vaclík). Trenér: Jiří Balcárek.