Zábřeh zahájil přípravu na konci minulého týdne. V sobotu odehrál první zápas proti Pardubicím, který skončil bezbrankovou remízou.

V Přerově ale nasázeli zábřežští fotbalisté hned sedm branek.

„Jsme ve fázi, kdy máme kondiční blok. Vyzkoušeli jsme si rovněž nějaké hráče, o které máme zájem,“ prozradil po utkání trenér Sulka Balcárek.

Jeho tým v prvním poločase nastřílel na trávníku loňského účastníka krajského přeboru, který si jako vítěz zajistil postup do divize, tři branky, o které se postarali Rajnoha a Křenek. Třetí branku první půle si domácí hráč dopravil do branky sám, velký podíl na ní ale měl právě střílející Rajnoha.

V prvním poločase se na trávníku v zábřežském dresu objevily i některé nové tváře. Mezi nimi bylo i bulharské trio Panov, Kendanschky, Petrov.

„Někteří hráči se s námi již rozloučili, další ale zůstávají na zkoušku a během týdne se rozhodne, kteří tady s námi zůstanou a kteří odejdou jinam. Na zkoušku tady zůstává ještě osm hráčů,“ prozradil Balcárek.

Ve druhém poločase se střelci Zábřehu znovu činili a přidali další čtyři branky, o které se podělili postupně Mocák, Laštůvka, Krejčí a Šalamoun, který uzavřel z přímého kopu skóre na konečných 7:1 pro hosty.

Další přípravný zápas hrají fotbalisté Zábřehu v sobotu 16. července.

Fanoušci by si měli udělat do kalendáře velký puntík, protože se Sulko na domácím trávníku utká s Viktorií Žižkov. Utkání odstartuje v 17 hodin.

1. FC Přerov – Sulko Zábřeh 1:7 (0:3)

Branky Zábřehu: 16. Rajnoha, 28. Křenek, 31. vlastní, 51. Macák, 67. Laštůvka, 71. Krejčí, 90. Šalamoun.
Přerov: 1. poločas: Judas – Heger, Mrázek, Hýbner, Hrabal – Matušík, Schlehr, Cahyna, Bernard – Koutný, Hrubý. 2. poločas: Sohlich – Heger, Venský, Mrázek, Popela – Matušík, P. Smékal, Hýbner, Hrabal – Kučera, Schlehr. Trenér: Jan Bednář
Zábřeh: 1. poločas: Toman – Kulíšek, Dvořák, Panov, Kendaschky – Rajnoha, Šichor, Petrov, J. Barcal – Michalčák, Křenek. 2. poločas: Kamisch – Kulíšek, Hajčík, Soušek, Kendaschky – Baiger, Šalamoun, Laštůvka, Macák – Pospíšil, Krejčí. Trenér: Jiří Balcárek.