Zábřeh a Prostějov, dva adepti na třetiligové stupně vítězů, Břeclav a Žďár, v sobotu poslední týmy sestupem ohrožené… A přestože oba dva namočené celky hrály venku, zrodily se stejné výsledky – 1:2. Inu, fotbal je plný překvapení…

Zápas se hrál pro Zábřeh v netradiční sobotu, tudíž přišlo méně diváků, což je asi nakonec dobře, neboť alespoň méně fanoušků vidělo určitě nejslabší duel na zábřežské trávě letošního jara. Hosté alespoň předvedli sice křečovitou, ale snahu o to získat životně důležité body, nebýt ale dvou otřesných hrubek domácích, patrně by se i v posledním kole třepali o záchranu. Domácí tým byl viditelně znaven vedrem.

Břeclav se během první půle dostala na útočnou polovinu třikrát, dvakrát z toho byla branka – tomu se říká produktivita. U předposledního týmu věc nečekaná…

Nejdříve domácí ledabyle rozehrávali před svou šestnáctkou, ztratili míč, Radek Sasín vběhl do vápna a prostřelil gólmana. Pak Jan Šilinger utekl po levém křídle, poslal míč od pomezní lajny do vápna, kde si ho srazil do vlastní sítě Jakub Linek.

Domácí pak skórovali dvakrát, první branku sudí pro ofsajd neuznali, druhý míč do vápna už byl v pořádku a Tomáš Pospíšil se z pár metrů v malém vápně nemýlil.

Ve druhé půli se hosté jen bránili, ovšem domácí nebyli nebezpeční, objektivně řečeno, ve velkém vedru se není co divit nechuti běhat. Výjimkou byla akce Jakuba Lineka, který po narážečce vběhl do vápna a neatakován vypálil z deseti metrů na bránu, ovšem hodně vedle.

Domácí se museli po necelé půlhodině hry obejít bez svého nejlepšího hráče Michala Kováře, který si zranil patu. „Doskočil jsem a cítil jsem, jak mi v patě křuplo. Bolí mě to, musím do nemocnice," sdělil Deníku Michal Kovář.

„Závěr zápasu byly strašné nervy. První půlhodinu jsme neodehráli zle, ze tří šancí dva góly, ale pak jsme začali chybovat, domácí snížili a už jsme se jen báli o výsledek," konstatoval břeclavský kouč Karel Bečka. „Dostat minutu před koncem poločasu gól, to je velká chyba, po přestávce jsme se už do šestnáctky soupeře vlastně vůbec nedostali. Na kluky dolehla hrozba sestupu, mají toho nad hlavu, navíc ve velkém vedru jim došly síly, takže závěr byl opravdu dramatický."

„Utkání ovlivnilo zranění Kováře, kvalitu hry dělá u nás Kovář a je znát, když chybí. Potom si myslím, že neuznaný gól měl být uznán, ofsajd to nebyl. Doma jsme chtěli vyhrát, vletět na soupeře, což se celkem dařilo, ale najednou to bylo nula dva. Soupeř pak už výhru ubránil," zhodnotil zápas kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Poslední zápas sezony odehraje Sulko už v pátek 13. června od 17.00 hodin v Uničově.

SK Sulko Zábřeh – MSK Břeclav 1:2 (1:2)

Branky:  45. Pospíšil – 15. Sasín, 24. vlastní (Linek). Rozhodčí: Z. Kneisl – Caletka, L. Kneisl. ŽK: Čep, Lukáš, Bačík – Lapeš. Diváci: 230.
Zábřeh: Kamisch – Ješko, Čep, Linek, Swiech – Pospíšil (77. Žanda), Binar (14. Žváček), Kovář (28. Váňa), Lukáš – Čtvrtníček (65. Vaník), Bačík. Trenér: Jiří Balcárek.
Břeclav: Prokop – Šilinger (91. Svoboda), Šenk, Paděra, Benetka – Lapeš (86. Novák), Simandl, Lysoněk, Levčík – Jukl (61. De Carvallho), Sasín (90. Tetur). Trenér: Karel Bečka.