„Vybrali jsme si prostě den blbec, kdybychom hráli celý den, tak ten gól prostě nedáme, zkrátka jsme tentokrát nebyli schopní protlačit balon do sítě," prozradil úvodem kouč Zábřehu Jaroslav Appl.

Domácí si během hry sice vytvořili hned čtyři stoprocentní šance, jenže ani jediná neskočila gólem, naopak těsně před přestávkou hosté udeřili, když se po standardní situaci prosadil pohotovou dorážkou z brankové čáry zcela osamocený Ladislav Dlouhý – 0:1.

„Šance jsme sice měli, ale v celkovém pohledu mi náš výkon přišel takový vlažný, jako by vlastně o nic nešlo, přitom se hrálo o možná klíčové body, když jsme se v případě úspěchu mohli dostat na dvaatřicet bodů, což považuji za hranici definitivní záchrany," mrzí zábřežského kouče.

Ve druhé půli Sulko začalo stupňovat tempo, jenže ve snaze o vyrovnání několikrát pustilo hosty do brejku a dvakrát musel Zábřeh zachránit brankář Toman.

Přesto nakonec v samotném závěru zápasu pojistili hosté gólem Tomáše Matušíka tříbodový zisk a přeskočili tak Zábřeh v tabulce krajského přeboru.

„My jsme chtěli především odčinit výpadek proti Hněvotínu, kdy jsem hráčům vyčetl jejich odevzdaný výkon. Proti Zábřehu jsem tak udělal několik změn v sestavě, když se vrátili někteří kluci z béčka a celkově jsme to celé přeházeli a jsem rád, že jsme nakonec uspěli," přidal se s hodnocením trenér Želatovic Pavel Hošek.

„Za začátku byl Zábřeh lepší, vytvořil si proti nám šance a dobře rozehrával i rohové kopy, ze kterých hrozil, my však hráli koncentrovaně, navíc se nám podařilo dát gól do šatny, což podle mě soupeře docela nahlodalo," míní Pavel Hošek.

„Ve druhé půli pak protivník chtěl otočit výsledek, hnal se do útoku a to byla voda na náš mlýn, protože jsme několikrát mohli udeřit z brejku do otevřené obrany, abychom těsně před koncem pojistili důležitou výhru druhým gólem," dodal spokojeně lodivod Želatovic.

SK Sulko Zábřeh – FC Želatovice 0:2 (0:1)

Branky: 43. Dlouhý, 86. Matušík. Rozhodčí: Slota – Sedláček, Balún. ŽK: Lukas, Puchr, Lepka. Diváci: 90.

Zábřeh: Toman – Lukas, Lepka, A. Němec – Hýbl (46. Sitta, 89. Ohrablo), Král, Žanda, Valenta (89. Schwab) – Puchr, Kapl, Volek. Trenér: Jaroslav Appl.

Želatovice: Bělík – Bernard, J. Čtvrtníček, Zehnálek, T. Čtvrtníček (83. Stokláska) – Lukáš Dlouhý, V. Němec, Matušík, Calábek (90. Čech), Ladislav Dlouhý – Mackovík (86. Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.