Jako první se k ohrožení branky dostali domácí. Centr Sedláčka nasměroval hlavou do středu branky Schaffartzik. Jeho střele ale chyběla razance a Šustr míč lehce lapil. Na druhé straně pálil po brance Kovář, opavští zadáci jeho střelu odrazili na rohový kop. Následovaly minuty, které příliš zajímavého fotbalu nenabídly.

V 15. minutě se míč po několika odrazech chvíli zdržel v opavské šestnáctce. O pět minut později hlavičkoval nad zábřežský Hlavica. Ve 24. minutě uvolnil Bačík hezky Pospíšila a ten z deseti metrů pálil těsně nad horní roh Hamplovy brány. Vzápětí se na druhé straně zmocnil odraženého míče Švec, zatáhl ho, centrem hledal Nekudu s Komendou, oba ale promáchli. Hned z protiútoku hosté gólově udeřili. Kovář vysunul Rajnohu, ten přesným centrem našel hlavu Bačíka – 0:1. Z vedení se ale Sulko neradovalo dlouho, Rajnoha ve vápně fauloval Nekudu a sudí Šenkýř neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Wirth a s přehledem vyrovnal.

Týmem ze Šumperska ale rychlé vyrovnání neotřáslo. Naopak, ve 34. minutě opavští zadáci nepokryli Bačíka a ten svým druhým gólem podruhé šokoval favorita. Hosté hráli sympaticky, snažili se o ofenzivu, a Slezanům toho příliš nedovolovali. V závěru první půle pálil tvrdě Švec, trefil ale hlavu jednoho ze soupeřových hráčů. Avšak rohového kopu se domácí nedočkali, sudí Šenkýř poločas ukončil. Do druhého poločasu poslal opavský kouč Jan Baránek novou krev v podobě Radima Grussmanna a Václava Jurečky.

Opava začala svého protivníka tlačit. Vyrovnat mohl Komenda, jenomže nepochopitelně místo střely volil přihrávku na Schaffartzika. O pár okamžiků později přiťukl Sedláček balon Grussmannovi, ten bohužel branku netrefil. Komendu vzápětí vychytal brankář Šustr. V 61. minutě naservíroval před Šustrovu branku míč Metelka, Komendovi chyběl krok, aby zakončoval do prázdné brány. Za další tři minuty fauloval Matěj Hrabina Kostorka a hostům se naskytla slušná standardka. Míč na Hamplovu bránu vyslal Machalický a vytěžil roh. Po jeho rozehrání propadl balon mezi opavskými obránci až k u zadní tyče číhajícímu Kostorkovi, toho naštěstí vychytal pozorný Hampel.

V 75. minutě se Opavští dočkali. Sedláček zachytil odražený balon, vrátil ho do vápna kde propadl až ke Komendovi a bylo srovnáno. Vzápětí se autor druhé branky řítil sám ze strany na brankáře, ovšem těsně minul branku. V samotném závěru mohl vítězství domácím trefit Komenda, bohužel Šustr byl proti.

Slezský FC Opava – Sulko Zábřeh 2:2 (1:2)

Branky: 29. Wirth (penalta), 75. Komenda – 27. a 34. Bačík. Rozhodčí: Šenkýř – Julínek, Hanaková. ŽK: Metelka, Matěj Hrabina – Rajnoha, Machalický, Šustr, Pospíšil. Diváci: 1082.
Opava: Hampel – Matěj Hrabina, Švec, Swiech (46. Grussmann), Keresteš – Wirth – Metelka, Sedláček (83. Neubert), Schaffartzik - Nekuda (46. Jurečka) – Komenda. Trenér Jan Baránek.
Zábřeh: Šustr - Rajnoha, Čep, Machalický, Hlavica – Kovář – Reška (83. Váňa), Puškáč (81. Konečný), Kostorek (76. Vaclík) – Bačík (90+1. Kapl), Pospíšil (89. Balcárek). Trenér Jiří Balcárek