Karviná – Zábřeh 1:1 (1:0) Góly: 43. Urban – 93. Mičunda. ŽK: Reichl - Dragon. Rozhodčí: Býma – Straka, Kneisl. Diváků: 370.
Zábřeh: Janků – Vývoda, Šalamoun, Skopal, Knápek (30. Vašíček), Svozil (72. Dragon), Novák, Cetkovský, Laštůvka, Pinkava, Pobucký (51. Mičunda).

Zápas ale zpočátku nevypadal pro hosty nejlépe. Karviná měla převahu, navíc se brzy zranil Knápek, který si při střele patrně natrhnul stehenní sval. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, neuhlídali zábřežští zadáci Urbana, který dorazil do brány míč, jenž neudržel po střele gólman Sulka.
Chvíli po přestávce přišel na hřiště Jan Mičunda a obrázek hry se začal měnit. Karviná se pouze bránila: v 77. minutě měl obrovskou šanci Šalamoun a v 88. minutě děkovala Karviná štěstěně a svému gólmanovi, který zlikvidoval tutovku Nováka.

Rozhodčí pak nastavil čtyři minuty a ve třetí minutě nastavení Mičunda dloubákem vyrovnal. „Zápas byl hlavně zpočátku velmi nervózní, domácím patřily začátky poločasů, nám závěry. Remíza je pro nás úspěchem, pro nás bude každý bod dobrý,“ konstatoval Jiří Nevrkla, sekretář fotbalového klubu Sulko Zábřeh. Pro domácí to byl trochu šok, diváci už odcházeli, když Mičunda udeřil.

„Karvinští fanoušci nám už říkali, ať si to nebereme, že jsme sice prohráli, ale jen proto, že jsme neměli štěstí. Nakonec jsme ale štěstí měli, přišlo včas,“ dodal sekretář Jiří Nevrkla.

Naděje umírá poslední, řekl si Honza Mičunda a vyrovnal

V létě se Honza Mičunda rval o místo v ligovém kádru Zábřehu ze všech sil. Ligu si totiž ještě nikdy nezahrál, především pro své mládí. Premiéru v Moravskoslezské lize si ale dvacetiletý útočník nemohl vysnít lépe. Jeho gól znamenal vyrovnání v sobotním utkání v Karviné. A považte: Honza vyrovnával v 93. minutě.

Už jste asi nedoufali, že si povezete z Karviné bod, že?
Naděje umírá poslední, což se tentokrát vyplnilo. Ale bylo to vážně na poslední chvíli.

Můžete popsat gólový okamžik?
Na první tyč letěl střílený centr, já mu jen nastavil nohu a bylo to. Míč přeletěl gólmana.

Bod z venku v prvním zápase v lize, to není špatné…
Určitě byla v kabině po utkání o hodně lepší nálada, než kdybychom prohráli. Tu remízu jsme si určitě zasloužili.

Vy jste absolvoval svůj první ligový zápas v kariéře, jaké z toho máte pocity, třeba vzhledem k divizi, kterou jste hrával? Mezi ligou a divizí jsem neviděl žádný velký rozdíl, samozřejmě Karviná byla o něčem jiném, než většina divizních týmů, ale já to nějak nevnímal.

Takže nemáte obavu, že by liga byla nad síly Zábřehu?
To ne, myslím si, že ten cíl, zachránit se, zvládneme.