Nyní totiž Zábřeh vede tabulku už o devět bodů. Přitom domácí zápas podle svých slov, která prezentují na klubových internetových stránkách, zvládli daleko lépe, než lídr ze Zábřehu. „Framoz jasně přehrál Sulko, za celý zápas je nepustil do jediné šance, sám neproměnil pět vyložených šancí a přesto prohrál,“ píše se na oficiálních stránkách Framozu Rousínov. Pravdou je, že se v utkání hodně taktizovalo a že Zábřeh přijel s cílem neprohrát. Trenér Otto Jáně měl k dispozici konečně téměř ideální sestavu i s Tabačkem, Pinkavou a Mičundou, chyběl jenom Vašíček.

Hosté nechtěli první inkasovat a hráli hodně zezadu. „Tohle byl zápas, ve kterém rozhodoval první gól. Bylo to velmi nervózní utkání, moc fotbalové krásy nepobralo,“ uvedl kapitán Zábřehu Lbomír Pinkava. Jenže právě jeho tým inkasoval první. Zábřežský gólman Marek Janků patrně oslněný sluncem upustil míč před domácího Zavřela, který už neměl problém dostat míč do brány. Zábřežská strana po gólu vystřídala a ukázalo se, jak šťastnou ruku měl kouč Jáně. Hra Sulka ožila, po jednom ze závarů v šestnáctce Rousínova jeden z domácích hráčů zahrál rukou po střele Dragona, která už mířila do brány, a penalta byla tak jasná, že nikdo neprotestoval. Vítězství pak zařídil střídající Fiala nevídaným gólem, když se po delší době Zábřeh vymanil z tlaku domácích a Fiala vystřelil po vzoru Nováka a míč obloučkem zaplul přesně do vinklu domácí brány. „Ukázalo se, že fotbal opravdu nemá logiku. Naši tlačili, Zábřeh dvakrát vystřelil na bránu a vyhrál,“ lze zrekapitulovat slova z webu Rousínova.

Zábřeh však byl přeci jen pilnějším týmem, než to viděli rousínovští příznivci. Už ve 4. minutě je notně vystrašil dvorní zahrávač standardních situcí Novák, jehož přímý kop ze třiceti metrů jen velmi těsně minul domácí bránu. Domácí pak měli většinu času optickou převahu, ovšem především platonickou. „Oba týmy hrály viditelně opatrně, hlavně daleko od své brány. Když jsme se dostali do vedení, domácí nás zatlačili, ale celkem v klidu jsme tlak ustáli,“ dodal sekretář Sulka Zábřeh Jiří Nevrkla.

Framoz Rousínov – Sulko Zábřeh 1:2 (0:0)

Góly: 54. Zavřel – 70. Vývoda (p. k.), 84. Fiala. Rozhodčí: Ogrodník. Diváků: 200 (50 ze Zábřehu).
Rousínov: Vymazal – Máša, Boušek, Vágner, Hartl, Singer (74. Rychlík), Kašík, Kupčík, Hluchaň (51. Žoček), Zavřel (84. Dornay), Kalvoda.
Zábřeh: Janků – Martinka, Tabaček, Skopal, Vývoda, Janíček, (61. Fiala),Novák, Pobucký, Knápek, (64. Penc), Pinkava, Špunda (67. Dragon).