Zábřeh – Líšeň 1:2 (0:2)

Góly: 79. Špunda – 3. Jaroš, 9. Oprchal. Zábřeh: Toman – Martinka, Penc, Tabaček, Vývoda, Špunda, Novák (82. Knápek), Pobucký, Vašíček (53. Mičunda), Pinkava, Fiala (53. Lipka).

„Člověk až lituje, že se fotbal musí hrát o body. Kdyby se o body nehrálo, možná by se na fotbal koukalo lépe,“ povzdechl si sekretář zábřežského fotbalového klubu Jiří Nevrkla. Poslední divizní kolo svedlo již najisto první Zábřeh a druhou Líšeň. Ta přijela i s pořádným zástupem svých fanoušků, kteří s pěti stovkami zábřežských příznivců vytvořili skvělou atmosféru. „Fanoušci si mezi sebou měnili šály, proběhlo to velmi přátelsky, navíc fandili naprosto slušně,“ konstatoval Nevrkla.

Domácímu kouči Otto Jáně chyběl stoper Skopal, další zadák Martin Tabaček odehrál svůj poslední zápas nejen za Zábřeh, ale i za moravské celky: před Sulkem působil například v Třinci a Vítkovicích.

„Martin se rozhodl po letech z rodinných důvodů vrátit domů na Slovensko. Dali jsme mu na památku speciálně vyrobený dres s číslem tři a jeho jménem. Pro nás to byla nepřehlédnutelná osobnost i postava,“ uvedl na adresu dvoumetrového obránce Nevrkla. Zápas samotný nabídl souboj dvou týmů, které hrají jen na krásu. S chutí se útočilo, málo bránilo. „Častokrát vzadu zůstávali jen tři hráči,“ všimnul si Nevrkla. Hosté měli bleskový nástup, po devíti minutách vedli o dvě branky. Domácím střelcům se tentokrát tolik nevedlo. Zábřeh tak jako úplně poslední tým v soutěži přišel o domácí neporazitelnost. Naposledy prohrál doma loni 28. května s Orlovou-Lutyní, to však bylo ještě v divizní skupině E.

Nejlepším gólmanem divizní skupiny D je Marek Janků, jenž vychytal Zábřehu čisté konto ve 14 zápasech.