Sulko Zábřeh – FK Mutěnice 1:1 (0:1)
Branky: 82. Laštůvka – 32. Kořínek. Rozhodčí: Duda – Viščor, Piňos. ŽK: Vývoda, Skopal – Vojtíšek, Zapletal. Diváci: 500.
Zábřeh: Janků – Knápek, Cetkovský, Šalamoun, Skopal, Pinkava, Vývoda, Pobucký, Vašíček, Martinka (90. Penc), Šrom (76. Laštůvka)
Mutěnice: Blaha – Zemánek, Jašíček, Brychta, Vojtíšek, Zapletal, Drábek, Válek, Helísek, Hryharau, Kořínek (81. Křížánek).


Pro zábřežskou stranu je už malým úspěchem fakt, že složí před utkáním tým. Marodů neubývá, naopak, k Lipkovi a Mičundovi se přidal i Novák, který leží s angínou, a svalové zranění poslalo mezi náhradníky dalšího klíčového hráče Sulka Laštůvku. Nemocný je i Dragon, trenér domácích Otto Jáně tak musel hodně improvizovat. Zápas ale nakonec rozhodl právě jeden z marodů. Zraněný Laštůvka na lavičce tak dlouho prosil trenéra Otto Jáně, ať ho pustí alespoň na chvíli na hřiště, až ho zábřežský kouč poslechl a Laštůvka po pár minutách na trávníku střelou ze dvaceti metrů vyrovnal.

„Normálně by mělo zvítězit zdraví hráče nad touhou hrát, ale teď mě ani nemrzí, že jsem Laštůvku na hřiště pustil. Tenhle bod je pro nás zlatý, Mutěnice byly vynikající,“ konstatoval Jáně. Hosté sice nastoupili bez opor Bubenka a Obala, jenže domácím dlouho nevycházela hra na nakopávané míče, drtivou většinu hlavičkových soubojů vyhrával mutěnický Jašíček.


„Po přestávce jsme místo nakopávání začali najíždět do volných prostorů a výsledkem byla naše převaha,“ podotknul Jáně. Ten si bodu s Mutěnicemi velmi cení. „Hráli jsme se soupeřem, který byl ukázněný, v obraně bezchybný, v útoku trpělivý. Moc se mi jejich výkon líbil, tohle je vyspělý mančaft,“ sdělil Deníku Jáně. Domácí nakonec byli odměněni za odvahu, vytvořili si proti favoritovi územní převahu. „Musím kluky pochválit, podali stoprocentní výkon,“ dodal Jáně. Mutěnice jsou stále na druhé příčce, nyní s Frýdkem Místkem, který má stejný počet bodů i naprosto stejné skóre. Zábřeh je v šestnáctičlenné tabulce dvanáctý s šestibodovým náskokem na poslední Dolní Benešov a má stejný počet bodů jako deváté Slovácko.