Fotbalisté Sulka to zatím při svých domácích kláních nemají snadné. Pokaždé přijíždí tým, který v danou dobu okupuje nejvyšší příčky. Sigma B, Břeclav teď Mutěnice.

„Je to neuvěřitelné, že? Ale v lize si už soupeře opravdu nevybereme,“ říká trenér nováčka Otto Jáně. Dobrou zprávou je, že patrně už od první minuty nastoupí kapitán a útočník Lubomír Pinkava, který od počátku září chyběl kvůli potížím se stehenním svalem. „Luboš nějaký čas nehrál, ale je jasné, že díky němu bude naše útočná síla větší,“ upozorňuje Jáně. Pinkavu zradilo levé stehno, před tím se léčil s pravým stehnem. „Asi se už pomalu hlásí můj věk. Navíc jsem měl před zraněním velkou zátěž, neboť jsem hrál na mistrovství světa fotbalových policejních týmů. Sice jsem se tam zranil, ale vyhráli jsme, takže mě to zase tak moc nemrzí,“ vysvětluje Pinkava.

Ten před sezonou zvažoval, zda neodejde jinam, ale nakonec zůstal Zábřehu věrný. „Sezonu nemáme rozjetou špatně. Sice to není ani na nějaké jásání, ale pokud budeme bodovat i nadále, jako dosud, bude to dobré,“ říká Pinkava. Zábřehu budou i dále chybět další útočníci Lipka s Mičundou, jinak je tým kompletní.

„Já se na zápas s Mutěnicemi těším. Je to vyspělý tým, který je na tom dobře technicky. Je to favorit utkání. My musíme bojovat a věřit, že nějaký bod s Mutěnicemi urveme. Zatím se nám to doma příliš nedaří,“ dodává Jáně.

MSFL: Sulko Zábřeh – FK Mutěnice, neděle 7. října od 15.30 hodin na Městském stadionu v Zábřehu

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika