Že by ale Sulko do ligy nevstoupilo, tomu nikdo nevěřil. I šéf fotbalového klubu Bohuslav Charvát odhadl možnost odmítnutí postupu na jedno jediné procento. „Jenom zvažujeme všechny pro a proti,“ říkal před časem. Teď už hlásí: „Přihlásili jsme se do třetí ligy a čekáme na rozlosování.“ To by mělo být hotové do 27. června. „Nejlepší by bylo, kdybychom první kolo hráli doma a s Uničovem,“ říká Charvát.

Ale je vcelku jedno, jestli Sulko zahájí ligu s Uničovem. Fanoušci se mohou těšit na jakýkoliv domácí zápas Zábřehu. Kromě Uničova je atraktivním soupeřem každý z účastníků MSFL, ale hodně diváků jistě přiláká zápas s juniorkou Sigmy Olomouc, která nedávno spadla do MSFL ze druhé ligy. „Tohle bude hodně atraktivní zápas,“ souhlasí Charvát.

Kdo bude hájit barvy Sulka ve třetí lize není v tuto chvíli samozřejmě jasné, vedení klubu už ale prozradilo, že tým v lize nadále povede Otto Jáně, který Zábřeh koučoval i v předchozích třech sezonách. „Pan Otto Jáně zůstává a s ním i celý realizační kádr,“ uvedl sportovní ředitel Radek Doubrava na oficiálních klubových webových stránkách www.fotbalzabreh.cz.

Postup zábřežský fotbal náležitě oslaví. Už tuto sobotu sehraje tým funkcionářů, bývalých hráčů a sponzorů fotbalovou exhibici s týmem HC Olymp, tedy s herci ze známého seriálu Poslední sezona. V Zábřehu by se měli ukázat i hlavní představitelé seriálu Martin Dejdar a Pavel Nový.