Sulko začíná platit daň za velmi úzký kádr, se kterým hodlá absolvovat jarní část třetí ligy.

Hodinu byli hosté lepším týmem, jenže bez možnosti poslat na trávník čerstvé síly nakonec podlehli finiši domácích.

„Měli jsme na lavičce jediného náhradníka, který musel střídat už v šedesáté minutě. Domácí poslali na hřiště tři čerstvé hráče, což rozhodlo. Naši obránci byli už hodně vyčerpaní a v závěru neuhlídali jednu standardku,“ uvedl Vlastimil Palička, trenér Zábřehu.

Tři minuty před koncem kopali domácí roh, míč u přední tyče líznul hlavou Maceček a hosté posmutněli.

„Těžko mohu něco hráčům vyčítat, když celý zápas dřeli, když celý zápas hráli opravdu zodpovědně a velmi dobře. Bez střídání se ale ve třetí lize těžko obejdete,“ postesknul si Palička.

Domácí hráli velmi důrazně, jenže celou první půli kontroloval Zábřeh. Agresivita soupeře ale vysávala ze zábřežských hráčů síly.

„Hráli agresivně, neříkám ale, že zákeřně. Především naši obránci absolvovali během zápasu spoustu těžkých soubojů,“ konstatoval Palička.

Na zamyšlenou je fakt, že Sulko v posledních třech zápasech vstřelilo jediný gól.

„To je asi největší potíž týmu. Při získání míče mají hráči málo odvahy jít důrazně dopředu. Sice máme územní převahu, ale jen planou, bez šancí. Nějaké větší jsme si nevypracovali ani ve Frýdku,“ přiznal kouč.

Receptem na lepší produktivitu je opět více hráčů na lavičce.

„V Jihlavě dával jediný gól Richter. On seděl na lavičce, střídal jsem ho někdy v šedesáté minutě, byl čerstvý a rozhodl zápas. Takhle to udělal dnes frýdecký trenér. Útočníci jsou také utahaní, hrají bez střídání zápas za zápasem. Navíc by všem prospěla konkurence v týmu, která nyní v Zábřehu není,“ dodal Vlastimil Palička.

FK Frýdek-Místek – SK Sulko Zábřeh 1:0 (0:0)

Branka: 87. Maceček. ŽK: Hrdlička, Němec – J. Barcal, Vyskočil. Diváci: 200.
Zábřeh: Bednár – Krejčíř, Šalamoun, J. Barcal, D. Barcal – Vyskočil, Dvořák, Jančík (60. Kulíšek), Knötig – Richter, Vodák.

Výsledkový servis MSFL včetně tabulky najdete ZDE