„Nikdy jsem se na opavském stadionu nepřevlékal v kabině soupeře, nikdy jsem se nerozcvičoval na soupeřově polovině, byl to zvláštní pocit," svěřil se po utkání Tomáš Binar. „Jsem rád, že se nám tady podařilo vyhrát," dodal vzápětí s úsměvem. Na tribuně mu fandila i část rodiny. „Děda držel palce určitě Zábřehu," prozradil zábřežský záložník.

Zábřeh přijel do slezské metropole v roli velkého favorita a nic jiného než vítězství od týmu Jiřího Balcárka se nečekalo.

„Opava nás překvapila. Měla pár šancí. Za stavu 0:3 jsme to měli dohrát lépe, nechali jsme si dát gól, navíc v závěru trefil Standa Lavrovič  tyč, skončit jeho střela gólem, bylo by z toho pořádné drama," podotkl Tomáš Binar.

Oba soupeři se utkali letos už jednou. Zápas v Zábřehu skončil obdobným výsledkem jako ten středeční. „Opavští udělali pokrok. Dnes bojovali do posledních minut, v některých fázích zápasu měli tlak a z něj vyplývaly šance," chválil opavské mladíky dvaadvacetiletý středopolař a dodal: „Pro nás je to zasloužené, ale zároveň vydřené vítězství. Opava nám nedala nic zadarmo."

Sulko se díky středečnímu vítězství minimálně do neděle vrátilo na první místo MSFL. „Naší velkou motivací bylo v Opavě zápas zvládnout. Jsme opět první, máme dva body na druhou Sigmou. V neděli si to můžeme s ní rozdat na férovku o první flek," poznamenal Binar.

Výsledky Zábřehu jsou pro mnohé překvapivé. „Nečekané asi jsou. Ale vyšla nám letní příprava, tajně jsem si přál, abychom pohodu přenesli i do sezony. To se nám podařilo. Tým si skvěle sednul, vytvořili jsme skvělou partu. Jsme rádi, že se nám daří naše dobré výsledky potvrzovat dlouhodobě. Máme sedmadvacet bodů a věřím, že do konce podzimu ještě nějaké přidáme," říká odhodlaně opavský odchovanec.

Malou nevýhodou Zábřehu může být úzký kádr, vždyť do Opavy hosté dorazili pouze s třemi náhradníky do pole. „Je pravdou, že hrajeme s úzkým kádrem, ale dá se to, už loni jsme tak hráli. Na lavičce čekají na svou šanci dorostenci. Třeba s Vyškovem jsme dohrávali v deseti, a přesto se nám podařilo výsledek otočit," pravil Tomáš Binar.

Stejně jako Tomáš Komenda, Lukáš Krčmařík a Jakub Swiech je Tomáš Binar v Zábřehu na půlročním hostování. „Nevíme, jak se situace vyvine. Už jsme si s kluky dělali srandu, že v listopadu se z nás stanou fotbaloví bezdomovci. Zatím s námi nikdo nejednal, osobně se tím nějak nezaobírám, nechávám tomu volný průběh. Zbytek podzimu si chci v Zábřehu pořádně užít," podotkl Binar.

S tím, že by se v jarní části objevil v dresu Slezského FC, nepočítá. „Opavu mám rád, je mi blízká, ale myslím si, že za ni hrát nebudu. Během pěti let jsem se v ní nedokázal prosadit a nemyslím si, že ještě dostanu šanci, pomalu nad tím lámu hůl," řekl Tomáš Binar. Přitom jak v Zábřehu, tak Hlučíně, kde také v minulosti působil, patřil ke klíčovým hráčům. „Tak už to ve fotbale chodí. Třeba by to bylo jinde jinačí," míní odchovanec Slezského FC.

Myšlenky na druhou ligu ale úplně ještě nezavrhl. „Nechám se překvapit. Třeba si mě někdo všimne, jak jsem již řekl, nechávám tomu volný průběh," uzavřel dobře technicky vybavený záložník.