Sokol Štíty

Na jaře jen těsně unikla Štítům záchrana v krajském přeboru a po roce se tak ambiciózní klub znovu vrací do I. A třídy, kde musí spoléhat na omlazený kádr.

Mezi nové posily lze totiž momentálně zařadit jen zábřežské dorostence Lukáše Hajtmara, Radka Macka, Filipa Maršálka a původem štíteckého hráče Patrika Hollého. Přesto by rádi ve Štítech hráli ve vyšších patrech tabulky.

Velkou ztrátou však mohou být odchody Martina Duse, kanonýra Antonína Čecha a především brankáře Martina Gruntoráda.

Úvodní zápas podzimu: sobota 7. srpna v 16.30 hodin doma se Štěpánovem.

Sokol Leština

Druhý z celků, který na jaře sestoupil z krajského přeboru, ještě před pár dny ani nevěděl, zda se do letošní I. A třídy přihlásí. Nakonec ji však bude hrát, přestože personální potíže z loňska v Leštině nadále pokračují. Důležitý tak pro mužstvo bude hlavně vstup do soutěže.

Z týmu odešlo devět hráčů, kteří zde hostovali a zůstali jen ti kmenoví. Nově celek doplnila čtveřice fotbalistů z béčka.

V jednání je pak příchod dvou nových posil, spekuluje se také o možném návratu gólmana Libora Pobuckého.

Úvodní zápas podzimu: neděle 8. srpna v 16.30 hodin doma s Bludovem.

SK Loštice

Bojovat v čele tabulky, takový je stručný cíl fotbalistů Loštic. Do bojů vstoupí celek z města tvarůžků téměř ve stejném složení jako loni, kdy vybojoval čtvrté místo.

Zůstal především kanonýr Petr Hlaváč, nově tým posílili Pavel Havlík z Maletína a Libor Havlíček, který se nevešel do kádru divizní Mohelnice.

Mužstvo naopak opustili Tomáš Němec, jemuž skončilo hostování z Litovle a na přestup do Maletína míří Martin Pagáč. V Července bude nadále pokračovat gólman Miroslav Špička.

Úvodní zápas podzimu: sobota 7. srpna v 16.30 hodin na hřišti Vikýřovic.

Sokol Vikýřovice

Tradičně jen minimální změny se udály v sestavě Vikýřovic. Hostování v klubu ukončili Petr Sitta (nyní Loučná) a Petr Valenta (Hrabišín). Coby posily mužstvo doplnili talentovaní dorostenci Jan Malý a Ondřej Václavský.

Také letos by se chtěli vikýřovičtí fotbalisté pohybovat v klidném středu tabulky, aby se vyhnuli záchranářským starostem. Jak se jim tento záměr podaří s omlazeným kádrem však ukáže teprve čas.

Po neúspěšném hledání nového kouče pak i v nadcházejícím ročníku povede mužstvo trenér Petr Černohous.

Úvodní zápas podzimu: sobota 7. srpna v 16.30 hodin doma s Lošticemi.

Spartak Loučná

Loučné se podařilo prodloužit hostování Michalu Kulhánkovi, Jakubu Hložánkovi, Bohuslavu Hudcovi (v jednání je i příchod jeho bratra Štěpána) a Vladimíru Novotnému, který bude plnit roli hrajícího trenéra.

V příchodech Spartak vsadil nejen na zkušenost, když získal Petra Sittu, Miroslava Partische a Karla Stromšíka, ale i na mládí, které reprezentují šumperští dorostenci Ondřej Losert a Michal Lokšík.

I díky těmto skutečnostem myslí klub na klidný střed tabulky. Mezi odchody jsou pak jen dvě jména: Ladislav Václavský (Velké Losiny) a Lukáš Sefraný, jenž ukončil kariéru.

Úvodní zápas podzimu: neděle 8. srpna v 16.30 hodin na hřišti Troubelic.

TJ Písečná

Stejně jako v předchozím ročníku, kdy byl celek z Jesenicka nováčkem I. A třídy, bude jeho hlavním úkolem i pro letošek záchrana, když během léta spíše oslabil.

Těžkou ránou je pro tým především ztráta klíčového stopera Petra Svobody, jenž se vrací do České Vsi. Odešli rovněž Jan Maceček a gólman Petr Čuj, na jehož místo přichází Marek Lihotský z Javorníku.

Po zranění se do mužstva vrací Bořivoj Kučera, z České Vsi hlásí návrat Radim Koláček. Novou tváří je Jiří Marinka, který naposledy hrál za Supíkovice.

Úvodní zápas podzimu: sobota 7. srpna v 16.30 hodin doma se Šternberkem.

Sokol Bludov

Čtyři posily ze zábřežského Sulka hlásí nováček z Bludova. Celek, který na jaře postoupil z I. B třídy, angažoval Jana Poláška, Karla Lukase, Lukáše Lipku a Tomáše Janíčka, když poslední dva jmenovaní hráli loni župu v Leštině.

Po zrušení svého záložního týmu má navíc Bludov v současnosti široký kádr, který čítá téměř dvacítku fotbalistů. Z loňské sestavy pak nikdo neodešel.

Prvotním cílem je pro klub samozřejmě záchrana, vzhledem ke zmíněným okolnostem by však mohl pomýšlet i na vyšší příčky tabulky.

Úvodní zápas podzimu: neděle 8. srpna v 16.30 hodin na hřišti Leštiny.