Fotbalisté Velkých Losin se po roce opět vracejí mezi divizní celky. Po sestupu sice klub prožíval krizi, následující ročník v krajském přeboru ale zvládl nad očekávání dobře a po zásluze postoupil. V neděli se Losinští v letošní premiéře představí doma s týmem, který je v těchto končinách neznámý, se Slavičínem. Klub z obce na Valašsku stejně velké, jako jsou Losiny, ale bude tvrdým oříškem, v loňském ročníku divize E skončil pátý.

„Čeká nás těžký zápas. Pokud chceme uspět, musíme dodržet plán: hrát na sto padesát procent a žrát trávník,“ říká losinský trenér Petr Strnad.
Přestože během přípravného období trápila několik hráčů drobnější zranění, do utkání chtějí naskočit všichni. „Jako zázrakem se všichni uzdravili, chtějí hrát. Mám tak problém, mám více hráčů, než postů, ale to je nakonec dobře,“ podotýká Strnad. Přestože o fotbalovém klubu ve Slavičíně v Losinách moc nevědí, není tohle místo úplnou neznámou. Rodina kouče Strnada totiž pochází právě ze Slavičína. „Mám tam dědu,“ přiznal Strnad.

Ještě o den dříve se v soutěžní premiéře letošní sezony ukáží mohelničtí hráči. Ti narazí na nováčka soutěže 1. FC Přerov, který postoupil z I. A třídy, ještě pod názvem FKM Přerov. O prázdninách se klub přejmenoval. „O Přerovu naprosto nic nevíme,“ informoval Aleš Heidenreich, vedoucí mohelnického týmu.

Letošní krajský přebor Olomoucka, kde kromě Mohelnice startuje například i Šumperk či Jeseník, tak nabídne několik přerovských drby. Kromě FC startuje v přeboru ještě tým Želatovic a Kozlovic. Favoritem zítřejšího utkání budou domácí, kteří obhajují druhé místo. Sice jim možná bude chybět Jan Mičker, na kterého leze angína, ale jistě už nastoupí uničovský Jan Macák. „Stihli jsme ho zaregistrovat, takže proti Přerovu nastoupí,“ říká Heidenreich.