Ten poprvé po zranění nastoupil od začátku zápasu a nakonec se podepsal pod čtyři z pěti mohelnických gólů, dva dal sám a další dva vypracoval.

Mohelnické béčko se tentokrát muselo obejít bez kouče Michala Kováře, jenž v souběžně hraném duelu nastoupil v MSFL za první tým proti Prostějovu (v utkání si nakonec připsal i premiérový gól této sezony).

Proti mužstvu z předměstí Olomouce tak vedl mohelnickou rezervu asistent Jiří Rousek, který nakonec se svými hráči mohl oslavit jednoznačnou výhru

„Čekal jsem, že to bude v Chválkovicích tuhý boj o důležité body, ale domácí nám to svým výkonem docela ulehčili, soupeř prakticky pořád čekal, co vymyslíme a příliš ani nekladl odpor," prozradil úvodem Jiří Rousek.

A Mohelnice následně pasivity svého protivníka dokonale využila, když domácím stačila nasázet potupných pět gólů, navíc o vítězi bylo rozhodnuto již v první půli.

Hned v 9. minutě šli hosté do trháku, kdy po hrubce chválkovického stopera vypíchl míč Milan Olejník, zleva nacentroval na zadní tyč, kde si do zakončení naběhl Libor Havlíček.

Později Olejník zatáhl balón do šestnáctky, v následném závaru se nejlépe zorientoval Jan Marák a hosté rázem vedli již o dvě branky.

Do třetice se pak navrátilec do mohelnické sestavy Milan Olejník zapsal i mezi střelce, když se ve 26. minutě trefil hlavou po rohovém kopu.

„Každý by čekal, že za tohoto stavu, se pokusí soupeř s výsledkem ještě něco udělat, jenže domácí i nadále vyčkávali, tak jsme je zkraje druhého poločasu definitivně zlomili čtvrtým gólem," říká dále mohelnický asistent.

Ve 49. minutě v souboji jeden na jednoho sice Jakub Kotůlek skončil společně s protivníkem na zemi, bleskově se však dokázal vrátit zpátky na nohy a poslat volný míč za záda domácího gólmana.

Teprve za stavu 0:4 se dostaly ke slovu také Chválkovice, jenže jejich snižující trefa už příliš moc neřešila, po zaváhání mohelnické obrany se z brejku sám na gólmana prosadil střelou na zadní tyč Petr Mifka.

Konečnou podobu výsledku dal v 76. minutě hrdina utkání Milan Olejník, který se stejně jako v předchozím případě trefil hlavou. Také jeho druhému zásahu v tomto utkání pak předcházel rohový kop.

„Takový výsledek a navíc před vlastními diváky, to už je opravdu na zamyšlenou, v posledních zápasech inkasujeme až příliš mnoho gólů a na rovinu řečeno, momentálně tato sestava na krajský přebor zkrátka nemá, tento zápas hovoří za vše," nebral si servítky notně zklamaný kouč Chválkovic Tomáš Glos.

„Řekli jsme si, že do zápasu musíme dobře vstoupit, což se ale nepovedlo a hned v deváté minutě inkasujeme, po půlhodině hry pak prohráváme o tři góly a je hotovo. Hlavně mě mrzí, že na mužstvu nebyla vidět žádná snaha a touha uspět, takto se hrát nedá," dodal smutně chválkovický lodivod.

SK Chválkovice – FK Mohelnice B 1:5 (0:3)

Branky: 65. Mifka – 9. Havlíček, 21. Marák, 26. a 76. Olejník, 49. J. Kotůlek. Rozhodčí: Podhajský – Bartuněk, Vojtek. ŽK: Žebrok, Ponížil – A. Heidenreich. Diváci: 60.

Chválkovice: Kovařík – Václavík, Beneš (24. Ponížil), Vališ, Toman – Andrýsek, Žebrok, Výkrutík, Moravec – Štrbík (46. Kameníček), Mifka. Trenér: Tomáš Glos.

Mohelnice B: Kamisch – A. Heidenreich, Najman, Horák, Strnad – Havlíček (63. Plný), Rabenseifer, J. Marák (83. R. Marák), Knýř (78. Svoboda), Olejník – J. Kotůlek. Trenér: Jiří Rousek.