Právě kanonýr aktuálně třetího celku krajského přeboru se na vysokém vítězství svého mužstva proti účastníkovi I. A třídy podepsal na pěti ze sedmi jesenických gólů. Čtyři dal sám, další padl z penalty po faulu na jeho osobu.

Konečný výsledek je však pro hosty možná až příliš krutý, když více jak půl hodinu dokázali držet se zkušenějším protivníkem krok a bezbrankový stav.

„V úvodu jsme nehráli příliš dobře, když nám chyběl především důraz, potom nám to tam ale začalo padat,“ prozradil trenér Jeseníku Ladislav Krobot, jehož svěřenci stačili do přestávky během sedmi minut nastřílet Vidnavě pět branek.

Střeleckou kanonádu odstartoval ve 33. minutě Pavelka, jenž se trefil hlavou po centru Zykmunda. Stejný hráč pak záhy zkompletoval hattrick, když dvakrát zakončoval po přihrávkách Juriše.

Ve 38. minutě se domácí střelec proměnil v nahrávače a vybídl ke skórování Plháka. Dílo zkázy pro Vidnavu o chvíli později dokonal znovu Plhák, když proměnil penaltu po faulu na Pavelku.

Pod dojmem jasného vedení začal Jeseník ve druhé části hrát spíše na krásu a hra se relativně vyrovnala. V 59. minutě upravil již na 6:0 Woitek, potom se ke slovu dostali také hosté, když Sedlák z přímého kopu zaznamenal čestný úspěch Vidnavy.

Definitivní podobu výsledku nakonec dal hlavní hrdina zápasu Pavelka, který v závěru pečetil na konečných 7:1 po nahrávce Skoupila.

„Se zápasem jsem spokojený, i když začátek nebyl z naší strany ideální. Pěti góly během sedmi minut jsme však soupeře zlomili a druhá půle se pak pouze dohrávala,“ doplnil jesenický kouč Ladislav Krobot.

„Z tohoto výsledku jsme hodně smutní. Dlouho jsme drželi s kvalitním protivníkem bezbrankový stav, ale pak si necháme nasázet pět gólů po úplně hloupých hrubkách, které nedělají ani žáčci. Minulé přípravné zápasy jsme odehráli celkem dost slušně, ale tentokrát je pro mě výkon některých hráčů zklamáním,“ doplnil trenér Vidnavy Petr Škrabal.

Hosté se na umělce v Jeseníku představili již bez svého nejlepšího střelce Kamila Šebesty, jenž pro jarní část zamířil do konkurenční České Vsi.

FK Jeseník – Vidnava 7:1 (5:0)

Branky: 33., 35., 36. a 78. Pavelka, 38. a 40. (p. k.) Plhák, 59. Woitek – 67. Sedlák.
Jeseník: J. Cundrla – Zykmund, Chovan, K. Cundrla, P. Glac (46. Skoupil), Woitek, Juriš (60. Minka), Mravec, Ivanič (65. T. Glac), Plhák, Pavelka.
Vidnava: Bašný – J. Zdražil, K. Patkáň, Červík (46. Bednařík), Škodik, R. Šebesta, Sedlák, Zetocha (46. Slovák), Heger, Antal, Janček (8. Novosad).