Holice nechce Zábřeh podcenit

Největší favorit soutěže z Holice se znovu dostal do té správné pohody, kterou měl v úvodních kolech sezony. Nejen že svěřenci trenéra Oldřicha Machaly neprohráli devět zápasů v řadě, ale navíc i začali střílet branky. Proto půjdou do utkání s trápícím se Sulkem Zábřeh v roli jasných favoritů.

„Zápas to pro nás může být lehčí jenom v uvozovkách, nesmíme nic podcenit. Respektujeme kvalitu soupeře, protože většina hráčského kádru Zábřehu prošla Sigmou,“ upozorňuje kouč Holice Machala.

Zábřeh sice z posledních pěti zápasů získal jediný bod, v derby proti Holici se hráči Sukla budou chtít vytáhnout.

„Hráči i trenéři se znají, i proto nechceme nic podcenit, jak se nám to stalo v domácím zápase s Baníkem B. To byl taky na první pohled přijatelný soupeř a skončilo to 0:0,“ vzpomíná Machala na měsíc starý domácí zápas. Od té doby se ale jeho tým zvedl a na domácí půdě to znovu bude chtít potvrdit ziskem plného počtu bodů.

„Proti Zábřehu chceme jednoznačně tři body,“ prohlašuje kouč Holice, která naposledy doma přejela Hulín výsledkem 5:1 a tři body přivezla i v minulém kole z Jihlavy.

Do utkání nenastoupí dvojice dlouhodobě zraněných Tomáš Dadák a Ladislav Onofrej. Jinak je tým trenéra Machaly kompletní.

Zábřežský kouč Jiří Balcárek příliš neřeší, s jakou taktikou by na favorizované HFK vyzrál, spíše přemýšlí, jak dá vůbec dohromady jedenáct hráčů.

Kamisch má chřipku. Hajčík je po operaci třísel. Soušek je na marodce se zády. Chlebka nepustí do utkání bolavý kotník. Rajnoha se Šalamounem nebudou hrát kvůli čtyřem žlutým kartám. Michalčák je na marodce dlouhodobě… Uf!!!

„Musíme si vypomoci dorostenci,“ říká Balcárek. Ten i jasně definuje blížící se duel. „Bude to souboj týmu, který by chtěl hrát o postup s celkem, který nechce hrát o sestup.“

Podle Balcárka je jasným favoritem HFK. „U nás do nynějška řada hráčů nikdy nehrála ani třetí ligu, soupeř má zkušenosti i z první ligy.“

Zábřežská vize je tak jasná: „Hrát co nejdéle tak, abychom neinkasovali. Bojovat, vzdorovat, co nejvíce domácím zápas znepříjemnit,“ říká Balcárek.

Derby mezi první Holicí a čtrnáctým Zábřehem startuje v sobotu ve 14 hodin.

Nezastavitelná juniorka hostí Hulín

Do velkého laufu se dostali fotbalisté SK Sigma Olomouc B. Ti si ve středeční předehrávce 16. kola MSFL připsali tři body s Kroměříží a sérii bez porážky protáhli již na devět zápasů. To se logicky muselo promítnout i do tabulky, ve které juniorka Sigmy poskočila na druhé místo.

„Středeční předehrávka s Kroměříží měla díky umělému osvětlení svoji atmosféru. Kluci do toho v úvodu šli s odhodláním, prostředí bylo takové fotbalové a bylo to vidět i na motivaci hráčů,“ uvedl trenér Sigmy B Václav Jílek.

Ten byl spokojen s výsledkem 3:0, ve hře však ještě v určitých pasážích viděl rezervy. „My na tom domácím terénu pořád ještě nepředvádíme takovou výkonnost jako venku,“ prohlásil Jílek.

V neděli dopoledne jeho svěřenci přivítají Spartak Hulín. Poprvé v sezoně však ale juniorka Sigmy svůj zápas neodehraje na hlavním Andrově stadionu. „Budeme hrát na dvojce, ale třeba tam přijde ten výkon, kterým se prezentujeme na venkovních hřištích. Možná je to prostředí hlavního stadionu pro nás svazující,“ pousmál se olomoucký trenér.

Hulínský Spartak se po 10. kole dokonce vyšplhal do čela MSFL. Pak ale přišla studená sprcha v podobě pětigólové prohry v Holici. „Máme za úkol zachránit v Hulíně třetí ligu a to se nám doufejme podaří,“ skromně prohlásil trenér Spartaku Josef Pospíšil.

Zápas mezi Sigmou Olomouc B a Spartakem Hulín startuje na hřišti číslo 2 v neděli v 10.15.

Uničov jede do Zlína pro body

Tak trochu se opakuje čtrnáct dní starý scénář. Fotbalisté Uničova si jedou napravovat reputaci na jihovýchod Moravy. Před dvěma týdny si Hanáci spravili chuť po domácí porážce s Břeclaví výhrou na Slovácku B. Tentokrát jedou napravovat domácí prohru s Frýdkem-Místkem na hřiště juniorky zlínské Tescomy.

„Je to hodně podobné, zase hrajeme proti juniorce. Ve Zlíně si budeme snažit vylepšit reputaci,“ říká asistent uničovského trenéra Machálka Pavel Habusta.

Uničov i přes dvě domácí porážky v řadě patří do horní poloviny našlapané tabulky. V poslední době se mu daří více na hřištích soupeře a proto se pokusí ve Zlíně vydolovat body.

„Je to tak. Teď hrajeme venku lépe než doma. Do Zlína si jedeme minimálně pro bod, ale pokusíme se tam samozřejmě vyhrát,“ prohlašuje Habusta.

Jeho tým má v posledních kolech hodně nevyrovnané výkony. Podle uničovského asistenta je potřeba zvětšit agresivitu v pokutovém území.

„Venku se nám ale celkem daří vytvářet si šance. Musíme se ve vápně soupeře více rvát a výsledek se určitě dostaví,“ říká Habusta.

Uničov pojede do Zlína v kompletním složení a také v roli mírného favorita. Béčko Tescomy v tabulce figuruje až na 11. pozici, v minulém kole na sebe ale upozornilo výhrou 4:0 v Kroměříži.

Zápas mezi Tescomou B a Uničovem startuje na zlínské Letné v neděli v 10.30.