Jejich produktivita byla však žalostná a na to také doplatili.

Domácím vstup do utkání vůbec nevyšel. Po půlhodině hry třikrát inkasovali.

„Přijeli jsme bez čtyř hráčů základní sestavy. Před zápasem jsme měl několik individuálních pohovorů s hráči. Ty hráče, které jsem kritizoval mi dali jasnou odpověď. Jako třeba Kuba Hložánek, který nás nechytatelnou střelou, jak se říká, posadil na koně," uvedl spokojený trenér Losin Jiří Mika.

Brzy na to se prosadil Šinogl, který šťastně usměrnil střelu Navrátila, a když Hložánkovu nabídku uklidil z první do Čechovy branky Linet, tak to s domácími vypadalo na ručník.

„Určitě jim pomohlo i to, že dali brzké tři góly," potvrdil Pavel Hošek, trenér Želatovic.

„Před prvním gólem se zbytečně divíme výroku sudího, chceme s ním diskutovat místo toho, abychom se koncentrovali na hru. Samozřejmě soupeř rozehrál, zaběhl nám tam hráč a skóroval. Všechny tři branky jsme Losinám usnadnili," doplnil.

Domácí skórovali po hodině

O přestávce udělal domácí lodivod vítr v sestavě. Ze hry šel Mackovík s Jemelkou a místo nich Bernard a Bouchalík, na stopera se přesunul kapitán Němec.

„Klukům se to samozřejmě nelíbilo, ale budou to muset skousnout. Rozhodl jsem se tak a myslím si, že to bylo ku prospěchu věci. Trošku se ta hra více rozpohybovala," zmínil Hošek.

Želatovičtí byli aktivnější a drali se do zakončení. Řada jejich slibně rozehraných situací ale končila na nepřesnostech nebo jim chyběla při zakončení potřebná razance.

Domácí se prosadili až po hodině hry, kdy korigoval skóre na 1:4 Matušík.

Další trefu měl na kopačce Kovařík, ale gólový okamžik prováhal a posléze nastřelil jen bránícího soka.

Skórovat mohl i Čtvrtníček, který dostal možnost kopat penaltu po faulu na Stoklásku, ale překopnutím cíle určení jen podtrhnul střeleckou bídu.

Nebylo štěstíčko

„Kluky jsem hlavně nabádal v šatně, aby neusnuli na vavřínech a že to musí uběhat. Druhý poločas jsme si díky bloku před šestnáctkou pohlídali. Dařilo se nám blokovat jejich střely, a tak to má být. V jednom momentu nás podržel i gólman Hatala. Nakonec nám vyšel brejk, kdy to Uvízl zatáhl, který našel na zadní tyči Navrátila a bylo hotovo," řekl spokojený Mika, který sám na posledních patnáct minut nastoupil na hřiště.

„No, musel jsem. Protože máme tři zraněné hráče, někteří jsou navíc na dovolené. Hráči ze širšího kádru to zvládli nad mé očekávání. Přijeli jsme pro bod, ale tři jsou zlaté. Jsem spokojený. O to lépe se nám bude hrát na Nových Sadech."

„Celkově to nebyl z naší strany tak hrozný zápas, jak tomu napovídá skóre. Neměli jsme to potřebné štěstíčko. Šancí jsme měli dost, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Zase by ten průběh zápasu mohl vypadat jinak. Ve druhé půli jsme hráli poměrně dobře, snaha byla, ale netrefili jsme branku navíc ani při té penaltě. Kalich hořkosti jsme si tak dopili až do dna," zhodnotil neúspěšné počínání domácí trenér.

FC Želatovice – Sokol Lázně Velké Losiny 1:4 (0:3)

Branky: 65. Matušík – 10. Hložánka, 19. Šinogl, 32. Linet, 64. Navrátil.

Rozhodčí: Kopecký – Motal, Koláček. ŽK: Čtvrtníček – Hložánka, Linet, Šinogl.

Želatovice: Čech – Liška, Mackovík (46. Bernard), J. Čtvrtníček, Calábek – Matušík, Němec (82. Bouchalík), Jemelka (46. Talla), Kovařík, Fabián – Stokláska. Trenér: Pavel Hošek.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Jenčke, Kupčík (76. Mika), Šimák – Hložánka, Smrž, Šinogl, Linet – Uvízl, Navrátil. Hrající trenér: Jiří Mika.