Hosté byli od úvodních minut pod soustavným tlakem a hrozili jen ze standardních situací. Jednu z mála likvidoval už ve 3. minutě kozlovický brankář Mánek.

Ve stoprocentní gólovce se ocitl Jan Dohnal, který dostal míč od Šolína, ale nastřelil jen brankáře Jurčáka. V pětadvacáté minutě napřáhl středopolař Martin Král a Jurčák míč vytěsnil s námahou na roh.

Do vedení šli domácí ve 32. minutě zásluhou Stržínka, který se trefil přízemní střelou k tyči. O deset minut později mohlo být ještě veseleji, když si narazil Stržínek s Kocfeldou, ale první jmenovaný ve stoprocentní šanci neuspěl. Před poločasovým hvizdem se málem prosadil Kaďorek, ale jeho tečované střela skončila těsně vedle.

Po příchodu z kabin nejdříve agilní Stržínek promarnil dobrou příležitost, ale v 51. minutě už to bylo přece jen 2:0. Z dobrých třiceti metrů se prosadil křížnou střelou obránce Lukáš Dohnal.

V 75. minutě se na hřiště objevil vystřídavší Kuba a dostal se do několika šancí. Nejdříve mu nebyl uznán gól pro ofsajd, následně trefil Jurčáka jen do hrudě, a když už se zdálo, že mu dnes není branka souzena, prosadil se v 88. minutě po dorážce rohového kopu. Uzavřel tak účet utkání na konečných 3:0.

„Jestliže první půli jsme odehráli docela obstojně, po přestávce to byl z naší strany naprosto odevzdaný výkon. Měl jsem pocit, že někteří naši hráči na hřišti spí. Prohráli jsme zcela zaslouženě,“ konstatoval rozladěně trenér hostů Petr Ševčík. „Ve druhé části nás domácí již evidentně přehrávali, úplně jsme ztratili bojovnost, což se nakonec projevilo na výsledku.“

„Na soupeře jsme vletěli hned od začátku, chtěli jsme dát co nejdřív branku, což se nám vcelku podařilo. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale zahazovali jsme je. Kdybychom měli lepší střeleckou potenci, mohli jsme rozhodnout už v první půli. Trpělivou kombinační hrou jsme šli ale vítězství naproti a ve druhé půli vstřelili ještě další dvě branky. Byl to fotbal, na který se dalo dívat. S hrou jsem spokojený a myslím, že i diváci si přišli na své," zhodnotil vystoupení svých svěřenců Kamil Štěpaník, trenér FK Kozlovice.

FK Kozlovice - Zlaté Hory 3:0 (1:0)

Branky: 33. Stržínek, 63. Lukáš Dohnal, 88. Kuba.
Kozlovice: Mánek - Petráš, Tomčík, Michal Král, Lukáš Dohnal - Kaďorek, Stržínek (80. Mackovík), Martin Král (75. Kuba), Šolín - Jan Dohnal, Kocfelda (60. Zezula).
Zlaté Hory: Jurčák – Biedrava, Paštinský, Karlík, Cundrla – Stavinoha (55. Šos), Minka, Křivan (70. Brückner), Čermák (50. Sláma) – Andráško, Sklenařík.