Fotbalisté z Jesenicka nastříleli účastníkovi kraje, jenž působí v Moravskoslezské skupině, tři góly. Za výhrou je pak nasměrovala penalta v první půli.

Po půlhodině hry šel zcela sám na domácí branku Andráško a protivník jej zastavil jen za cenu faulu v pokutovém území. Nařízený pokutový kop proměnil Minka.

Definitivně hosté svůj úspěch pojistili dvěma slepenými zásahy v závěru hry. Konečný výsledek přesto příliš neodpovídá dění na hřišti.

„Krnov má opravdu vynikající mužstvo a v držení míče měl určitě navrch tak šedesát na čtyřicet, ale zkrátka se dnes nedokázal střelecky prosadit. Nám se naopak v koncovce dařilo a k tomu jsme na tom byli o trochu lépe fyzicky,“ okomentoval ve zkratce střetnutí trenér Zlatých Hor Petr Ševčík.

Zlaté Hory se vrací do krajského přeboru po roce stráveném v I. A třídě. Mezi nejzásadnější změny v kádru patří návrat Karla Cundrly z Jeseníku a příchod Jiřího Paštinského ze Supíkovic.

Ze stejného mužstva se pak snaží Zlaté Hory získat ještě pětatřicetiletého Patrika Šarmana.

„Je to zkušený borec, rychlý a důrazný, určitě by se nám v župě moc hodil,“ prozradil k rozjednané akvizici zlatohorský kouč.

Obnovenou premiéru v krajském přeboru zažijí Zlaté Hory v neděli 8. srpna, když od 10.15 hodin se představí na horké půdě zálohy HFK Olomouc.

FK Krnov – Zlaté Hory 0:3 (0:1)

Branky: 30. Minka (p. k.), 70. Čermák, 75. Bota.
Zlaté Hory: Jurčák – Šarman, Paštinský, J. Karlík, Biedrava – Bota, Minka, Křivan, Čermák – Adamec, Andráško. Střídal: Závěšický.