V příštím kole tak mohou ve Zlatých Horách v případě úspěchu a při zaváhání soupeřů konečně pomýšlet na posun tabulkou směrem nahoru.

Úvodní trefu proti Kozlovicím zařídila pro domácí úspěšná souhra Charalambidise, jenž posunul míč do uličky na Sklenaříka, který z hranice šestnáctky otevřel skóre.

Další úspěch domácí přidali až ve druhé půli, když v 73. minutě Škoda z půlky rozehrál do pokutového území na Biedravu, ten přenechal balon Ihnatišinovi a jarní posila Zlatých Hor zvýšila na 2:0.

Přesto hosté v závěru duel řádně zdramatizovali, když po centru do šestnáctky snížili na rozdíl gólu. Těsný náskok si však domácí již pohlídali.

„Snížení hostů byla prakticky jejich jediná vážnější akce. My jsme si naopak vytvořili řadu dobrých střeleckých pokusů a opět můžeme litovat toho, že se nám je nepodařilo proměnit. Na druhou stranu těsná výhra je pro nás v současné situaci nesmírně cenná. Teď ji ale musíme potvrdit v dalším utkání,“ prozradila ve zkratce k zápasu vedoucí zlatohorského celku Jana Rácová.

FK Zlaté Hory – FK Kozlovice 2:1 (1:0)

Branky: 21. Sklenařík, 73. Ihnatišin – 80. Šolin.
Zlaté Hory: Mrlina – Čermák, Škoda, Křivan, Karlík – Biedrava (88. Šos), Ihnatišin, Chovan, Charalambidis – Sklenařík (69. Klemsa), Holčák (86. Andráško).