„Herně to bylo z naší strany velice dobré, zlepšili jsme defenzivu i útočnou fázi, kluky jsem za předvedený výkon musel pochválit. O to více mě mrzí, že se vracíme bez bodů. Ale pevně věřím, že pokud takto budeme pokračovat, úspěchy se musí dostavit a do konce podzimu ještě nějaké body urveme," říká vedoucí šumperského týmu Petr Strnad.

Hosté pak začali proti Frýdlantu aktivně a již po čtvrthodině hry šel sám na branku Miroslav Podhorný, jehož pokus však domácí gólman reflexivně vyrazil na roh.

Později zahrozil soupeř, když ve 25. minutě Myšinský orazítkoval tyč a záhy měli další tutovku hosté.

Po levé straně utekl Patrik Strnad, dal míč pod sebe na Podhorného, kterému na poslední chvíli zabránil ve skórování jeden z domácích obránců, když vykopával balón z brankové čáry.

Těsně před poločasem se Šumperku zranil Zdeněk Horák, který musel být ošetřen mimo hřiště a hosté tak chvíli hráli o deseti a právě v této situaci inkasovali.

Frýdlant předvedl rychlou akci a po centru do šestnáctky se trefil hlavou Lukáš Myšinský, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

„Po přestávce jsme sice byli lepším mužstvem, snažili jsme se soupeře přimáčknout před jeho šestnáctkou, ale většinu našich akcí domácí zastavili za cenu faulu. Měli jsme tak potom řadu standardek, jenže chyběla nám lepší finální fáze," doplnil Petr Strnad.

Naopak v závěru předvedli domácí hráči dvě brejkové situace, z nichž mohli pojistit výsledek, Šumperk ale podržel zkušený brankář Blaha.

Fotbalovému Šumperku aktuálně patří v divizi předposlední příčka jen díky lepšímu skóre před Velkými Karlovicemi – Karolinkou, oba týmy pak mají shodně po sedmi bodech.

1.BFK Frýdlant nad Ostravicí – FK Šumperk 1:0 (1:0)

Branka: 44. Myšinský. Rozhodčí: Šafrán – Škrobák, Mankovecký. ŽK: Dvořák, Střižík, Němec – Jindra, Strnad, L. Horák, Morong. Diváci: 240.

Frýdlant: Jež – Šrámek, Jandek, Marek, Hrdlička, Vojvodík (75. Šigut), Svatonský, Myšinský (88. Hutník), Dvořák, Střižík, Němec (87. Janošec). Trenér: Michal Chlebek.

Šumperk: Blaha – Z. Horák (44. Kotzmann), Jindra, Španihel – Jurásek (79. Morong), Ševčík, Rozsíval, L. Horák, Můčka – Strnad, Podhorný (59. Soukup). Trenér: Zdeněk Opravil.