Už na konci uplynulé sezony bylo jasné, že se v Šumperku vymění minimálně trenér. Úspěšný Aleš Žaitlík po třech letech opustil šumperské kormidlo z pracovních důvodů a vedení klubu sáhlo po hodně dlouhé době po trenérovi, který není z domácí líhně. Ivan Čech je z Olomouce a vedl dorostenecké výběry Sigmy, naposledy pak divizní Konici.

Nový trenér chtěl do týmu přivést několik posil, dlouho to ale vypadalo, že neúspěšně. „Oslovil jsem několik hráčů z Olomoucka, ale všichni odmítli kvůli náročnému dojíždějí. Z Olomouce do Šumperku je to cestování opravdu nepříjemné,“ uvedl Ivan Čech. Ve středečním přípravném utkání s třetiligovým Uničovem (Šumperk vyhrál 2:0 brankami Ondry Málko a Navrátila) se ale přeci jen v šumperských řadách objevilo pár nových tváří.

Nejvíce očekávání vzbuzuje teprve devatenáctiletý Lukáš Horák, který s fotbalem začínal v Šumperku, ale pak prošel mládežnickými týmy Sigmy Olomouc a je například mistrem České republiky v kategorii osmnáctiletých. Horák je hrotovým útočníkem a měl by doplnit již osvědčeného Petra Navrátila. V Šumperku se snaží zabydlet i Radek Janíček, kterého fanoušci znají z jeho zábřežského angažmá. „V Zábřehu se ale letos neprosadil do ligového kádru, tak to zkouší tady,“ uvedl Vladimír Dostál z výkonného výboru FK Šumperk.

Šumperk může i nadále počítat se službami obránce Davida Ferka, který absolvoval přípravu v Zábřehu, ale nedostal nabídku. „Pro nás je to ale dobrá zpráva, že je David zpátky,“ reagoval. Dostál. Nováčkem je i Svatopluk Valenta, odchovanec Zábřehu a hráč, který prošel dorostem Bohemians Praha. Šumperk dále zkouší Davida Vašíčka ze Sudkova a kanonýra z Brníčka Lukáše Elgnera. Na odchodu je patrně Tomáš Sembol, do Hrabišína míří Lukáš Zugar, v Šumperku končí i Tomáš Skála, který dostal nabídku trénovat přípravku Slávie Praha a hrát divizi za Motorlet.