„Z naší strany to byl podobný výkon jako ve Vsetíně, nedařilo se nám nic, byl to špatný zápas, soupeř určitě nebyl z těch, že by se nedal porazit, ale klukům to dnes zkrátka nešlo,“ prozradil Deníku Karel Tulis, jeden z členů klubového výboru FK Jeseník.

Ze začátku se sice blýskli pěknými střelami z dálky Minka či Furik, ale jejich pokusy postrádaly přesnost, celkově si pak domácí příliš šancí nevytvořili.

Naopak hráči Petrovic se poprvé prosadili po půlhodině hry, kdy z přímého volného kopu ze dvaceti metrů vymetl Jan Paduch šibenici Červenkovy brány.

Ve druhé části se snažili domácí fotbalisté o tlak, jenže soupeř často chodil do rychlých brejků, které jeseničtí jen stěží zachytávali.

„Celkově měl protivník určitě více šancí než my, což nakonec potvrdil i druhou trefou,“ doplnil Karel Tulis.

Po ztrátě ve středu hřiště se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho a Tomasz Gomola střelou do prázdné brány zpečetil Petrovické vítězství.

Mužstvo z obce, která leží nedaleko hranic s Polskem, si tak domů odvezlo letošní premiérové tři body, navíc jako celek s doposud nejhorší obranou poprvé udrželo i čisté konto.

FK Jeseník – TS Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1)

Branky: 31. Paduch, 82. Gomola. Rozhodčí: Škrobák -Koláček, Liška. ŽK: Červenka, Karakasidis, Mlynář – Lukan, Urban, Kempný, Hanusek. Diváci: 288.

Jeseník: Červenka – Keltner (56. Kysela), Karakasidis, Macura, Vavrač – Marcinov (76. Žák), Minka, Mlynář, Mráz (65. Řezníček) – Furik, Bříza. Trenér: Josef Zbýňovec.