Největších úspěchů dosáhly dorostenky v letech 1995 a 1996, kdy spojily síly s dorostenkami z Bludova a v roce 1995, kdy soutěžily za SDH Bludov, se probojovaly prvními místy v okresním i krajském kole na republikové kolo v Kopřivnici, kde se umístily na krásném 4. místě.

V roce následujícím se situace navlas zopakovala s tím rozdílem, že dorostenky spojeného družstva soutěžily za Bratrušov, a tak se název SDH Bratrušov dostal až na republikové kolo hasičských družstev v požárním sportu.

V tomto roce stejným způsobem spolupracovali také dorostenci Bratrušova a Bludova, kteří vítězstvím na okresním kole postoupili na krajské kolo do Ostravy, kde obsadili 3. místo.

Z poslední doby je nutné vyzdvihnout sportovní úspěchy soutěžního družstva veteránů, kteří v seriálu hasičských soutěžích Velká cena okresu Šumperk dokazují vynikajícími výsledky svoji příslušnost ke špičce okresních závodníků veteránů, když se v letech 2007 a 2008 umístili celkově na druhém místě. V letošním roce dosáhli na místo čtvrté.