Zatímco sbor přímo v Bohdíkově a v osadě Komňátka dnes působí jen jako spolky organizující společenský život, v Raškově, který také patří k Bohdíkovu, má sbor i zásahovou jednotku. Čtrnáct mužů slouží pro zásahy v Raškově, Bohdíkově, Komňátce a v Raškově Dvoře.

Jejich předchůdci se v roce 1877 nadchli myšlenkou tehdejšího správce místní vápenky Josefa Beera a založili hasičský spolek. Zbrojnici, která slouží dodnes, si spolek vystavěl v roce 1922. Před první světovou válkou hasiči získali ruční stříkačku, kterou tahali dva koně.

Zápřah poskytovali místní sedláci; každý měl tuto povinnost jeden rok, pak následoval další. V roce 1929 byla zakoupena motorová stříkačka včetně vybavení a o šest let později automobil Tatra.

„Od roku 1945 až do současnosti náš sbor zasahoval při několika požárech rodinných domů, hospodářských budov a lesních porostů. V posledních letech má na kontě také několik technických zásahů - na příklad při odstraňování spadlých stromů a při čerpání zaplavených sklepů.

Pomáhali jsme také při hledání ztracených osob v lesích na katastru Bohdíkova a Raškova. Aktivně jsme se rovněž likvidovali následky povodně v roce 1997,“ řekl velitel jednotky Luděk Brostík.

Družstvo SDH se již několik let účastní okrskových soutěží v požárním sportu a pořádá kulturní akce ve vlastním areálu Podhradí, který si sbor vybudoval svépomocí.