Všechny osady měly své vlastní sbory, ale informace o nich zmizely s německými obyvateli.

„Přesné datum založení sboru v Jindřichově není známo, ale již v noci na 6. července 1919 závodní jednotka zasahovala při velkém požáru, který zachvátil celý objekt celulózky. Zničil velkou část strojního vybavení a budov v hodnotě téměř dvou milionů korun,“ říká velitel zásahového družstva Martin Navrátil.

V roce 1929 vypukl další požár a mohla mu tehdy podlehnout celá továrna, nebýt včasného zákroku hasičů. Oheň nakonec nenapáchal větší škody. Horší to bylo v roce 1933, kdy vypukl požár v jedné ze starých továrních kotelen přímo uprostřed papírny. Naštěstí byl včas lokalizován, přesto ale zničil některé pomocné provozy a poškodil i trakt obytných budov.

Dnes má zásahová jednotka devět členů a k dispozici má dva vozy: požární cisternu a zásahový vůz Dacia. Členové sboru se zúčastňují se střídavými úspěchy soutěží v požárním sportu, do nich se od roku 2007 zapojuje i obnovené družstvo žen. Každoročně pořádají hasiči ples a také soutěž O pohár starostky obce.

Zázemí v papírně, která je od prosince 2008 zavřená, zatím hasiči dál využívají. Jak to bude vypadat, pokud závod koupí nový majitel, zatím nevědí.

„Za pomoci obce a kraje se nám ale podařilo odkoupit od papírny hasičskou techniku, kterou jsme i dřív používali,“ řekl Martin Navrátil.