53 dračích střel, Volke pustil jen jednu. Šumperk doma poprvé nevyhrál

Šumperk – Prvoligoví Draci dokázali na vlastním ledě znovu zabodovat, jejich krátká domácí neporazitelnost však skončila. Ze středečního duelu 6. kola 1. ligy bere vítězství po nájezdech celek Mostu.

26.9.2012

Draci versus Most.Foto: DENÍK/Jan Kastner

Začátek utkání odstartovali daleko lépe Severočeši, kteří si v úvodu vynutili převahu a Tomáš Štůrala musel předvést několik těžkých zákroků.

Po jednom z nich si však domácí jednička natáhla sval a již ve 3. minutě musela přenechat své místo mezi tyčemi Vratislavu Vajnerovi.

Celkově byli v první části hosté lepším mužstvem, když především důsledně bránili a byli lepší bruslařsky. Draci naopak byli všude o krok později a do opravdu vyložených šancí se příliš nedostávali.

Most se zaslouženě ujal vedení v 15. minutě, kdy se střelou od modré čáry prosadil Kamil Charousek.

„Nebyli jsme schopní založit jediný útok, dávali jsme si špatné nahrávky, pak jsme se sice zvedli, ale chybělo nám štěstí, abychom dali gól, ten si nakonec museli dát hosté sami, jinak bychom se možná snad ani neprosadili," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Měli jsme v první třetině více ze hry, měli jsme i šance na vstřelení dalších gólů, škoda jich, dát druhý gól, zápas bychom asi zvládli lépe," okomentoval úvodní část kouč Mostu Václav Baďouček.

Od druhého dějství se výkon domácích začal zvedat a Šumperk se postupně začal tlačit až před Volkeho, hosté pak hrozili z rychlých přečíslení.

Těsně před půlkou utkání se v dobré pozici ocitl Blinka, ale sám před brankářem Mostu nadvakrát neuspěl. Záhy se neujala ani Skoumalova střela z pravého křídla a gólem neskončil ani následný závar v brankovišti hostů.

Až ve 39. minutě se celek Salithu dočkal kýženého vyrovnání, paradoxně s přispěním mosteckého brankáře, jenž si nešťastně srazil nahození Blinky za svá záda.

Své zaváhání však ve třetí dvacetiminutovce bývalý gólman extraligového Litvínova svému současnému zaměstnavateli Mostu na tisíckrát odčinil, když ve zbytku hry byl klíčovou osobností svého týmu.

Domácí měli ve třetí třetině k dispozici hned pět přesilovek, z toho dvakrát hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a právě po těchto vyloučeních soupeře si Draci vytvořili místy opravdu velký tlak, ale bez gólového efektu.

„Delší dobu máme s koncovkou potíže, málo střílíme, a pokud vystřelíme, většinou to nejsou střely, které by výrazněji ohrozily bránu," lituje Kučera.

V koncovce tentokrát Šumperk opustilo i potřebné štěstí, Vrdlovec a později Holík trefili tyčku, minutu před závěrem navíc puk poskakující na brankové čáře Volke na poslední chvíli zachytil.

Střetnutí nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž byli úspěšnější hosté, kteří si díky tomu připsali třetí výhru v řadě.

„Já hráče nabádal, ať se hodně snaží střílet, že se Šumperku zranila jednička, tak ať toho využijeme, ale kromě první třetiny jsme skoro nevystřelili, až v závěru zápasu jsme šli tři na jednoho a místo střely hráč nahrál jinému do rohu.

V oslabeních nás hodně podržel gólman, Šumperk cítil šanci, hodně nás v přesilovkách mačkal, ale ubránili jsme je velmi dobře," dodal spokojeně Václav Baďouček.

Salith Šumperk – HC Most 1:2 po nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 39. Blinka - 15. Charousek (Čurilla, Tauš), rozhodující nájezd Divíšek. Nájezdy: 1:2 (Holík dal, Vrdlovec, Hulva nedali – Bojer nedal, Gengel, Divišek dali). Střely na branku: 53:30. Vyloučení: 2:7, bez využití. Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Diváci: 1402.
Šumperk: Štůrala (3. Vajner) – Novotný, Holík, Sedlák, Pastor, Tesařík, Suchý, Vrána, Gewiese – Plášek, Staněk, Stoklasa – Vrdlovec, Hulva, Hlinka – Červenka, Kindl, Haas – Blinka, Skoumal, Cink.
Most: Volke – Charousek, Tomeček, Havelka, Hranáč, Pavlů, Parýzek, Přindiš, Čechura – Gengel, Tauš, Čurilla – Bojer, Nevyhoštěný, Slavíček – L. Klíma, T. Klíma, Polák – Adámek, Divíšek, Nedrda.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.