Na druhé straně se do klece poprvé od návratu do druhé nejvyšší soutěže od začátku zápasu postavil Martin Vojtek, svůj tým však příliš nepodržel.

„Dnes jsme byli dvě třetiny lepší, jen jsme nemohli překonat výborně chytajícího hostujícího gólmana," měl po utkání jasno přerovský trenér Vladimír Kočara.

Fanoušek Zubrů

Zubři se v první třetině dostali do vedení, to když druhá formace na chvíli zamkla Draky v jejich obranném pásmu, a byl to David Šťastný, kdo v 9. minutě otevřel skóre utkání. Vyrovnání hostů přišlo o dvě minuty později, hned po buly se dostal k dorážce Eduard Šimun, který v krkolomné pozici překonal Vojtka poprvé.

Druhá třetina patřila Zubrům, z velkého počtu šancí se však ujala pouze přesilovková dorážka nejlepšího střelce ligy Vlastimila Dostálka. Hostům zatápěla hlavně Sikorova formace se Šťastným a Popelkou na křídlech, Maxwell ale chytal výborně. A tak přišlo vyrovnání, z ojedinělé šance Šumperských se prosadil ve 35. minutě Jiří Půhoný. Minutu před druhou sirénou ještě vytasil Maxwell zákrok dne proti Hrazdirovi, stav tedy zůstal 2:2.

„Hráli jsme dnes zodpovědně. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale povedlo se nám vždy v celkem rychlém sledu vyrovnat," byl spokojen kouč Šumperku Radek Kučera.

Přerované na začátku posledního dějství nevyužili přesilovku, a tak přišel trest v podobě Roupcovy střely z pravého kruhu, která Vojtkovi prostřelila lapačku. Draci se tak dostali do vedení, navíc v poslední třetině skvěle napadali a Zubry tím začali přehrávat.

„Důležitá byla třetí třetina, kterou jsme hráli kombinačně, a podařilo se nám utéct o dva góly. Ze strachu z výsledku jsme si pak závěr trochu zkomplikovali, ale jinak jsme samozřejmě spokojení. Byl to velice kvalitní zápas, v němž oba týmy podaly vynikající výkon," hodnotil duel Kučera.

Nejslabší moment si Martin Vojtek vybral v 51. minutě, to když mu přes lapačku a rameno propadla nenápadná střela Petra Geweisseho zpoza modré čáry – 2:4. O zdramatizování se postaral dvě minuty před koncem David Šťastný, jeho tým tak v závěru při obrovském tlaku a několika vyloučení na obou stranách sahal po bodu, nakonec ovšem neúspěšně. V poslední vteřině ještě pečetil výhru hostů do prázdné brány Fořt.

Zubry tedy už ve středu čeká přetěžký souboj s lídrem ligy z Českých Budějovic, který překvapivě padl s Třebíčí 3:6. Utkání v MEO Aréně začne v 18 hodin.„Měli jsme tam několik gólovek, ale dostali jsme dva smolné góly, které tu poslední třetinu ovlivnily. Semkli jsme se až při našem pětiminutovém vyloučení v závěru, kdy jsme pak i sahali po bodu. Prohru musíme hodit za hlavu, ve středu nás čeká další soupeř," řekl na závěr Kočara.

HC ZUBR Přerov – Hokej Šumperk 2003 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Šťastný (Popelka), 23. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 59. Šťastný (Dostálek, Grof) – 11. Šimun (Tomášek, Kaut), 35. Půhoný (Haas), 43. Roupec (Půhoný, Plášek), 51. Gewiese, 60. Fořt (Sedlák). Rozhodčí: Koziol – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Ferenc (Přerov) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2520.

Přerov: Vojtek – Chmelíř, Grof, Vágner, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – M. Kratochvíl, Král, Kovařík – Š. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Šumperk: Maxwell – Bažant, Roupec, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Ščotka, Petira, Látal – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Šimun – Brunec, Poulíček, Moučka. Trenér: Radek Kučera.

Další výsledky 8. kola WSM ligy

Dukla Jihlava – Slavia Praha 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky: 2. Gríger, 34. Skořepa – 20. M. Čermák, 49. Šafránek, 50. T. Jiránek, 56. Bahenský. Rozhodčí: Přikryl – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2568.

České Budějovice – Třebíč 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky: 4. Vráblík, 8. J. Straka, 35. Pajič – 31. z trestného střílení a 50. T. Svoboda, 1. Pekr, 24. Dočekal, 43. Zuzin, 60. Polodna. Rozhodčí: Wagner – Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 5459.

Most – Kadaň 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 47. Řehoř – 27. Tejnor, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí: Petružálek – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:5, navíc Mical – Koblasa oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 311.

Litoměřice – Benátky n. J. 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 4. Martin Procházka, 6. Nedvídek, 39. Z. Doležal, 57. Kopta – 50. Havlín, 51. Víšek. Rozhodčí: Grech – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 880.

Ústí nad Labem – Kladno 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)

Branky: 7. Tůma, 8. Gengel, 52. Kubica – 40. a 43. Skuhravý, 16. Stach, 32. Bílek, 40. Pitule, 57. Horna. Rozhodčí: Horinek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7, navíc Hes (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 1837.

Havířov – Prostějov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 20. Korím, 30. Maliník, 47. Štumpf – 41. Krejčík. Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2158.