Na střídačce figuroval poprvé Alexandr Hylák, ten ovšem podle domluvy do zápasu nastoupit neměl. Ne tak tomu bude již v dalším domácím zápase. Je možné, že proti Táboru už bude v olomoucké brance chytat právě Hylák.

„Je to zdravá konkurence. Budu pod tlakem a to je posun dopředu,“ komentuje Žigárdy příchod nového brankářského konkurenta.

Nechtěl jste po čtvrtém inkasovaném gólu raději vystřídat?
Ne, mně se nechtělo z brány. Zápas by na dvě věci, ale chtěl jsem to dochytat celé, i když jsem byl místy pěkně naštvaný. Trenéři mě poprvé nechali takhle v bráně… Já jsem ale rád, že mě tam nechali. Chtěli jsme vyhrát, že se to nepovedlo je druhá věc, ale z brány jsem určitě utíkat nechtěl.

Bylo domluvené, že proti Drakům Hylák chytat nebude. Kdyby ovšem byl na střídačce Dalibor Sedlář, rozhodl byste se jinak a přenechal mu místo v brance?
Ne, to by na to nemělo vůbec žádný vliv. To je věc, která se tohoto zápasu netýkala. My jsme si to prohráli na hřišti, ne nikde jinde.

Po vydařeném úvodu na stadionu zhasly světla. Co se dělo potom, že nastal takový obrat?
Oni asi měli nahodit nás a ne světla. Ty se nějak zapnuly. Nás asi měli nahodit o přestávce, bylo by to možná lepší. Co se stalo? To byl totální kolaps nás všech na hřišti.

Co říci k těm inkasovaným brankám? První čtyři tam spadly v krátkém čase.
Oni měli čtyři šance a dali čtyři góly. Byly to hezké branky, ale určitě se daly chytat. V takovém zápase tam padne úplně všechno, jindy to naopak člověka trefí. Čeká nás další zápas, určitě se v tom nechci dál pitvat. Je to jen jeden zápas, který o sezoně nerozhodne.

Jak je možné že zrovna proti Šumperku máte bilanci tří porážek?
Nedokážeme si to vysvětlit. Je možné, že je to něco, jak když jsme hrávali s Kometou. To si oni taky asi nedokázali vysvětlit, proč prohrávali s Olomoucí a nikým jiným. Asi je to komplex, nám jejich hokej nesedí, ale do dalšího zápasu se musíme poučit. Ještě s nimi hrajeme jednou v Šumperku. Tam jim to budeme chtít vrátit.

Zanechá porážka na týmu psychické stopy do dalších zápasů?
Každopádně je to facka, která nás posune dopředu. Myslím, že tahle facka od Šumperku nás nebude dlouho bolet. Když uděláme body v Třebíči, tak si na to nikdo nevzpomene.

Jak vnímáte, to, že přišel velký brankářský konkurent Saša Hylák, který v Olomouci myslí na pozici gólmanské jedničky?
Je to zajímavá konkurence. Pokud ten mančaft posiluje, tak ať posiluje… Je to tak, teď jsme tady teď dva a myslím, že se o to popereme. Zápasů je do konce ještě dost. Každopádně jestli budu chytat já nebo Saša, to už je jedno. Budeme si přát, aby to dopadlo pro mančaft co nejlíp a abychom se dostali přes čtvrtfinále.

Nepadla na vás určitá nervozita, když jste během jediného dne ztratil jistotu pozice brankářské jedničky?
Tohle se může během sezony stát kdykoliv, že se druhý gólman může dostat přes jedničku. Pro mě je to zdravá konkurence, na druhou stranu je to impuls do dalších tréninků a zápasů. Jde o to se teď ještě víc zlepšit, pracovat na sobě a ukazovat to v zápase.

Je to tedy pro tým výhoda, že přichází další kvalitní gólman?
Týmu to může jenom prospět, že bude mít takové dva gólmany. Určitě to není mínus, protože jak Saša je zvyklý na tlak, tak já si na něj budu muset momentálně zvykat a je to zase posun dopředu v kariéře. Dlouho jsem tady nechytal pod tlakem. Já si to musím v hlavě srovnat a bude to určitě plus.

Nemůže tento tlak uškodit vaší psychické stránce? Každé zaváhání se teď asi bude trestat.
Já myslím, že je to jedině dobře. Potřebujeme vyhrávat a pokud je někde slabší článek, tak se musí nahradit.

Hylák se nechal slyšet, že neumí dělat dvojku…
To je málo gólmanů, co umí dělat dvojku. (směje se). V každé lize jsou tak možná tři gólmani, co umějí dělat dvojku. Zbytek to moc neumí. Já nejsem výjimka. Já s tím nic ani dělat nemůžu. Když přišli noví kluci do útoku, tak to byla ta samá pozice. Buď se museli zlepšit, nebo šli z týmu a nebo se přesunuli do jiných formací. To samé platí pro mě.

Budete chtít ukázat, že jste lepší?
To je o tom. Pokud máte konkurenci a pokud gólman ukáže, že dokáže chytat, že mužstvo bude sbírat body, tak ten druhý chytat nebude. Takový je sport.

Miroslav Mazal