Představí se také šumperským fanouškům, v sobotu 23. ledna totiž Beroun odehraje důležité utkání právě v Šumperku.

Procházka se rozehrává před plánovaným naskočením do sestavy extraligového Kladna, jemuž po Novém roce nabídl pomoc v jeho svízelné situaci.

Zde je rozhovor s Liborem Procházkou.

S Chomutovem jste sice prohráli, ale až v prodloužení 1:2. Jaké to pro vás bylo?
Naskočil jsem asi po deseti měsících a první a třetí třetina byly dobré. Jen ve druhé jsem byl trochu dotáhlej, přece jenom bylo více střídání, oslabení a přesilovek. S tím jsem ovšem tak trochu počítal. Jinak si myslím, že nějaké velké závary ve vlastní třetině jsme neměli a zvládli to docela slušně.

A co operovaný meniskus, drží?
Zatím ano. Osmého prosince mi to dělali, pak jsem tři týdny opravdu nic nedělal a poté čtrnáct dnů na ledě.

Hodně dlouho jste nehrál, bylo to jen kvůli zranění?
No, řešil jsem nějaké rodinné záležitosti, o kterých se mi mluvit nechce.

Rozmýšlel jste se dlouho, jestli půjdete pomoci Berounu do 1. ligy?
Nejdříve jsem si myslel, že kdyby Kladno chtělo, naskočil bych rovnou do extraligy. Ale pak jsem uznal, že bude lepší, když se rozehraji v Berouně.

Třeba Milan Hnilička se tady měl rozchytat při svém návratu také, to když ještě zkoušel štěstí ve Spartě. Vy jste vlastně podobný hráč s určitým jménem. Není pro vás první liga málo, přece jen máte nějak nastavenou laťku?
Rozumím. Ale hokej je hokej a já se prostě rozehrát potřeboval. Navíc je mi pětatřicet a ne dvacet, abych dělal nějaké drahoty. Jsem rád, že jsme se s Berounem dohodli.

Ale když uděláte v první lize chybu, tak se trochu zakopáváte. Není to stejné jako v extralize…
Je pravda, že v extralize jsou pravidla herního systému mnohem jasněji daná. Hráči je více dodržují, jsou silnější a šikovnější. V první lize to zase hráči nahrazují bojovností. Nikdy jsem ji ale vlastně nehrál, takže je fajn, že jsem si to vyzkoušel.

Uvidí vás ještě fanoušci v berounském dresu?
Tohle bude záležet na další dohodě. Jestli mě třeba Kladno bude chtít využít už nyní o víkendu. Pokud ne, v Berouně bych se ještě objevil.

Beroun vás ale v Šumperku bude potřebovat hodně.
(úsměv) Jenže Kladno má stejný problém a přece jen je na prvním místě. Nicméně jak říkám, nechám to na klubech.

Podle posledních informací z berounského klubu Libor Procházka v Šumperku nastoupí a Medvědi s jeho pomocí počítají i ve středu v utkání s Táborem.

David Havlík

Libor Procházka (35)

Je původem z Vlašimi, od mládí ale hokejově vyrůstal v Kladně

Řízný bek s hokejovým myšlením vyzkoušel řadu klubů v Česku (kromě Kladna i Třinec, Karlovy Vary, Spartu a Plzeň) i zahraničí, hlavně ve Švédsku (AIK Stockholm, Skeleftea, Leksland)

Do NHL nepronikl, zahrál si jen za farmu St. Louis Blues ve Worcesteru

Jako nehrající náhradník získal zlatou medaili na OH v Naganu (1998) a poté získal titul mistra světa v Norsku (1999). Má i další dva bronzy z MS (97 a 98)