Hned první přípravné utkání Draků na ledě Třebíče nedochytal Radek Tihlář, když ve 45. minutě střetnutí musel po jednom ze zákroků z duelu odstoupit pro silné svalové křeče.

„Není to však nic vážného. Je zase v pořádku. V zápase zkrátka kryl velké množství střel a postihly jej tak křeče. Takže si potřeboval i odpočinout, proto jsme ho vystřídali,“ prozradil krátce po zmíněném utkání trenér Draků Jindřich Setikovský. Velké puchýře na nohách zase trápí slovenského brankáře ve službách Šumperka Petera Betince. Přesto normálně s týmem trénuje a minulý čtvrtek se postavil dokonce do brány a odchytal celé přípravné utkání v Havířově.

„Ty problémy má kvůli novým bruslím, což je však v prvních dnech na ledě běžné a s otlaky či puchýři se potýká převážná část mužstva. Jinak je Peter v pohodě. Pouze v pátek nebyl na tréninku, protože se ženil,“ prozrazuje asistent trenéra Draků Jiří Güttler, jenž má s kolegou Jindřichem Setikovským v právě probíhající přípravě na ledě k dispozici ještě další dva gólmany, šumperské odchovance z juniorky Kamila Nimmerrichtera a Marka Peksu. Problémy daleko horšího rázu potkaly Draky během srpnové přípravy minulý rok. Tehdy pro natažený úpon chyběl zhruba dva týdny šumperskému týmu Radek Tihlář. K jednomu přípravnému utkání nebyl k dispozici kvůli povinnostem v juniorce ani Kamil Nimmerrichter. Trenéři tenkrát museli do hry nasadit dalšího juniora Petra Zatloukala, jehož však v průběhu třetí části střídal tehdy šestnáctiletý Marek Peksa.