Čtvrtá formace ukázala svoji sílu a Pekr, že má čich na góly. Díky tomu se stal modlou v Uničově i Šumperku, jehož juniorku v roce 2008 vytáhl až do extraligy, když vyhrál kanadské bodování 1. juniorské ligy o neuvěřitelných 49 bodů.

Teď své umění ukázal ve svém prvním zápase v první seniorské lize, které Olomouc vyhrála nad Kadaní 4:3.

Jak jste byl spokojený se svoji premiérou? Asi nelze nebýt.
Chtěli jsme ten zápas dovést k vítěznému konci a za to jsem strašně moc rád. A ty dva góly… já bych z toho moc nedělal. Samozřejmě to potěší, ale na prvním místě je tým a tři body zahřejí nejvíc.

Vstřelil jste první branku Mory v sezoně. Jak k tomu došlo?
U toho prvního gólu mi to Branča (Richard Brančík, pozn. red.) sklepl z mantinelu na střed a já to vystřelil tam, kam jsem chtěl, tedy pod vyrážečku. Se štěstím to tam spadlo.

Kapitán Brančík nestihl vystřídat, že vám přihrával?
Asi jo, byl tam trošku déle, než asi chtěl (úsměv).

Na začátku třetí třetiny jste přidal i druhou branku.Dvougólový Matěj Pekr
Narazil jsem si s Radimem Haasem, objel bránu a spadlo mi to přímo na hokejku. Vlastně jsem to jenom odrazil do brány.

Už víte, na kolik vás první zápas vyjde v kabině?
Kluci už něco v kabině vyřvávali, ale ještě nevím. Už mě na to připravovali (smích).

Čtvrtá formace odehrála velmi dobré utkání, čím to bylo?
Já myslím, že jsme se toho nebáli. V přípravě nám to celkem šlo. Já jsem spokojený s tím, že jsme hráli celkem dlouho a trenéři nás využívali. Doufám, že jsme se jim odvděčili. A jako celá lajna, nejenom já.

Byl jste před prvním ostrým zápasem za Olomouc nervózní?
Musím říct, že na rozbruslení jsem byl takový nesvůj. Nervózní asi ne. Pak ale přišla první dvě střídání a spadlo to ze mě.

Kadaň se od minulé sezony posílila a proti vám nehrála vůbec špatně. Jak těžký to byl start?
Na začátek soutěže to byl hodně těžký oříšek, ale my jsme ho rozlouskli. I když se nám celý zápas nedařilo tak, jak jsme si představovali. Ale v poslední třetině nám přálo štěstíčko. Celý tým je rád, že jsme ten zápas zvládli.

Byla z toho i celkem slušná přestřelka. Na vaše góly stačila Kadaň odpovídat.
To byla velká chyba. Dali jsme gól a oni během pěti minut vyrovnali. To nás asi sráželo dolů.