Během první třetiny Draci dali čtyři góly, část z nich navíc při oslabení. Mrzet je nemuselo ani snížení na 4:1 z hokejky šumperského odchovance Tomáše Langra, jenž aktuálně obléká dres Slovanu. Stejně tak se do sítě „svého“ týmu trefil ještě loni hráč Šumperku Jakub Müller. To však bylo už na sklonku základní hrací doby, kdy symbolicky upravoval na 8:2.

„Takový zápas před startem soutěže není ideální, těžko to považovat za generálku na ligu,“ hodnotil úroveň duelu šumperský kouč Jozef Zavadil.

„Utkání nám prakticky nic nedalo. Ale aspoň jsme si řekli, že se nebudeme zbytečně rozčilovat. Namotivovat hráče na takový duel je opravdu těžké,“ lamentoval.

Jeho svěřenci v prostřední části přidali další tři trefy a odskočili do trháku 7:1. Hostům postupně docházely síly a bylo jasné, že tentokrát se žádné drama konat nebude. Však taky závěrečná perioda přinesla poklidný hokej, bez emotivních okamžiků. Za vše mluví fakt, že celé střetnutí trvalo pouhé dvě hodiny čistého času.

„Ale aspoň jsme ráno pořádně potrénovali a zůstali také večer v tempu,“ hledal Zavadil pozitiva. „Hlavně musíme začít ve středu druhou ligu vítězstvím na ledě Orlové. Věřím tomu, že to zvládneme. Stejně tak chceme v prvním domácím mači porazit Opavu,“ přál si.

Ruská posila potěšila

Po dvou gólech proti Moravské Třebové zaznamenali útočníci Karel Plášek a Daniel Vachutka, skóroval i navrátilec do sestavy Lukáš Králík, jenž chvíli bojoval o angažmá v Přerově. Šumperk navíc vyzkoušel ruského forvarda Dmitrije Vorobjova, ten se trenérům ukázal v dobrém světle. Na kontě má 12 startů v Kontinentální hokejové lize, může z něj být poslední dílek do pomyslné Zavadilovy skládačky.

„Je to výborný hokejista,“ nepochyboval lodivod Draků. „Má i starty v KHL, hráč jako blázen. Teď záleží, jestli s ním zvládneme podepsat smlouvu,“ nechtěl předbíhat.

Šumperk srazil Moravskou Třebovou jednoznačně 9:2. Mistrovské zápasy zahájí ve středu 12. září, kdy pojede do Orlové.

DRACI ŠUMPERK – HC Slovan Moravská Třebová 9:2 (4:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Hroch (Habrman), 12. Plášek (Vachutka), 13. Ostřanský, 13. Vachutka (Plášek), 29. Vachutka (Drtil), 37. Drtil (M.), 39. Králík (Vorobjov), 48. Plášek (Vachutka), 58. Řezáč (Sedlák, Vachutka) – 17. Langr, 53. Müller (Maška). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0.

Šumperk: Haloda O. – Haloda M., Pokorný, Kužílek, Hroch, Tolokonnikov, Horký, Vachutka, Habrman, Urban, Gewiese, Plášek, Drtil, Králík, Šíp, Řezáč, Antonov, Sedlák, Blecha, Vorobjov, Romančík, Ostřanský.

Moravská Třebová: Turek - Galuška, Kovařík, Kobza, Marek, Janků, Faltus, Langr, Augustín, Muller, Kršňák, Maška, Čikl, Hajšman, Oulehla, Janošek.