Talentovaný zadák podepsal s týmem Rudých křídel novou tříletou smlouvu v zámořské NHL, která však začne platit až za rok.

Dvaadvacetiletý bek si tak v sezoně 2010/2011 vydělá 750 000 dolarů, v dalším roce o sto tisíc více a v závěrečném ročníku kontraktu 1,05 milionu dolarů.

Informaci přinesl oficiální server českého hokeje www.hokej.cz.

Kindl působí v zámoří nepřetržitě od roku 2004, když na domácí scéně naposledy nastupoval za extraligové juniory Pardubic.

V dresu východočeského klubu pak prožil i svou premiéru mezi dospělými, když během ročníku 2002/2003 naskočil do jednoho duelu naší nejvyšší soutěže mužů.

Svou zaoceánskou pouť začal šumperský rodák v juniorském mužstvu Kitchener Rangers (OHL), ve kterém strávil dohromady tři sezony.

V roce 2005 byl v 1. kole draftován Detroitem jako celkově devatenáctý hráč v pořadí. Do prvního celku Red Wings se však zatím neprobojoval a poslední dva roky pravidelně nastupoval na farmě za tým Grand Rapids Griffins v AHL.

Na mezinárodní scéně se Jakub Kindl doposud zúčastnil dvou světových šampionátů hráčů do dvaceti let (2006 a 2007). Na druhé akci vedl dokonce národní mužstvo jako kapitán.