Na ledě vedoucího celku Chance ligy dostal v šumperské brance poprvé příležitost gólman Martin Altrichter mladší, který dlouhých sedmnáct minut držel domácí střelce v šachu.

Potom však Draci inkasovali dva slepené góly v rozmezí pouhých 29 vteřin, když nejprve se prudkou střelou prosadil Marek Špaček a následně navyšoval pohotovou tečí finský snajpr Markus Korkiakoski.

Druhá třetina sobotního klání poté další změnu skóre nepřinesla, přestože zejména Šumperk v ní měl slibné šance.

Asi tu největší promarnil obránce Jiří Weintritt, kdy po vypíchnutí kotouče ujížděl sám na porubského gólmana Foltána, ten však jeho pokus zneškodnil betonem.

Zkraje třetí periody tak přišel trest, když domácí hokejisté v přesilovce pojistili svůj náskok díky trefě Radka Pořízka.

Až v 53. minutě se Draci konečně dočkali a po pěkné souhře snížil Daniel Spratek, žádné drama se ale v závěru nekonalo.

Šumperské nadšení totiž zchladil hned o necelou minutu později útočník se zkušenostmi z NHL Petr Kanko, jenž svou trefou uzavřel skóre do konečné podoby 4:1.

Poruba tak ani v 5. kole soutěže nepoznala hořkost porážky, naopak Draci stále čekají na první výhru, když v tabulce zatím mají jediný bod.

„Do Poruby jsme jeli s tím, že chceme nějaké body urvat. Věděli jsme také, že soupeř má obrovskou sílu. Zaměřili jsme se hlavně na to, abychom hráli dobře z defenzivy. Celkem nám to šlo, dobře jsme bránili, ale pak jsme během dvou minut dvakrát inkasovali,“ prozradil pro klubový web trenér Draků Martin Sobotka.

„Naše nejlepší pasáž v utkání byla druhá třetina, kde jsme mohli klidně i vyrovnat. Měli jsme tam totiž dvě tři velké šance. Velké negativum jsou útočné fauly, které děláme. Ty branky, které jsme dostali, byly celkem laciné. Martin Altrichter je kluk, který má kvalitu. Ten program první ligy bude ještě náročný, proto jsme nechali Marka Peksu odpočinout. Dneska nás ale Martin určitě nezklamal, zachytal parádně,“ pochválil svého náhradního gólmana Martin Sobotka.

„Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře a kdybychom v první třetině hráli důrazněji a neodskakoval nám kotouč od hole, tak jsme mohli vést daleko větším rozdílem,“ přidal se s hodnocením asistent porubského kouče Martin Janeček, který ještě v minulém ročníku působil na lavičce Draků.

„Do druhé části jsme už tak dobře nevstoupili a Šumperk začal kousat. Potom tedy hosté zvýšili obrátky a táhlo se to tak až do konce utkání,“ dodal Martin Janeček.

HC RT TORAX Poruba – Draci Pars Šumperk 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Špaček (Jáchym, Pořízek), 18. Korkiakoski (Rudl, Endál), 45. Pořízek (Žovinec, Špaček), 54. Kanko (Toman, Brodek) – 53. Spratek (Kučera, Horký). Rozhodčí: Marek, Ondráček – Bartek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 623.

Poruba: Foltán – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák, Dundáček, Slavík, Rudl – Špaček, Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Toman – Káňa, Hlinka, Hotěk. Trenér: František Výborný.

Šumperk: Altrichter – Gewiese, Nepokoj, Kabelka, Dosek, Weintritt, Řezáč, Věntus – Uhlík, Král, Hroch – Krejčiřík, Baláž, Bernovský – Jaroš, Spratek, Kratochvíl – Kučera, Scheuter, Horký. Trenér: Martin Sobotka.