Domácí fanoušci tento úspěch s hokejisty sice náležitě oslavili, ale na rovinu řečeno, v zápase potěšil jen konečný výsledek. Samotné klání příliš hokejové krásy nenabídlo.

„Jsme rádi, že jsme po delší době zase naplno zabodovali, ale střetnutí bylo takové dost neuspořádané. Naštěstí jsme dali dvě branky už v první třetině, ale potom to byla spíš taková přetahovaná,“ prozradil po skončení páteční bitvy trenér šumperské juniorky Petr Rutar.

Svůj slibný náskok Mladí Draci poté celkem v klidu kontrolovali a soupeř se prakticky vůbec nedostával do šancí, jenže pak využil chybu domácích a při vlastním oslabení dal z brejku kontaktní branku.

Definitivně pak Šumperk pojistil výsledek až v polovině třetího dějství, kdy dvěma zásahy v rozmezí necelých dvou minut poslal soupeře do kolen.

„Pokud dáme v utkání čtyři góly, tak bychom asi měli vyhrát. Máme tři body, jenže pořád bojujeme o záchranu. Naši hru potom nechci komentovat,“ dodal kriticky kouč Mladých Draků.

Další utkání juniorské ligy čeká juniory Šumperku již v neděli 11. prosince, kdy se představí na ledě třetí Poruby.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Chrudim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Šlahora (Lichner, Minařík), 18. Cekr (Minařík, Ševčík), 50. Ševčík (Haas, Tomeš), 51. Cekr (Slováček, Jeřábek) – 38. Procházka. Rozhodčí: Šico –Mikšík, Kaprál. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 88.

Šumperk: Ryšavý – Netolický, Šlahora, Cekr, Minařík, Mudrák, Křivohlávek, Křemen, Slováček, Haas, Szabó, Miškovský, Tomeš, Slabý, Lichner, Jeřábek, Ševčík, Najman, Kučera. Trenér: Petr Rutar.

Chrudim: Kadlc – Dvořák, Straka, Pazdera, Vašek, Vaníček, Beran – Procházka, Pirner, Novák, Kotalík, Zdeněk, Štrup, Jirout, Sopoušek, Dostál, Štěpánek, Matýš. Trenér: Marek Dvořák.