Hattrickem a jednou asistencí se pak na destrukci Východočechů výrazně podepsal útočník z prvoligového áčka Jakub Horký. Tři gólové přihrávky si následně zapsal jeho spoluhráč Filip Tomiczek.

„V té krizi, kterou jsme teď měli, tak můžeme být rádi, že se nám povedlo tento zápas dotáhnout do vítězného konce. Dnes to bylo především díky produktivitě naší druhé lajny, která se postarala o pět gólů,“ oddechl si trenér šumperských juniorů Petr Rutar.

„Utkání jsme navíc zvládli i přes permanentní nedostatky v naší hře, jako jsou třeba problémy s disciplínou či nasazením. Stále tak máme na čem pracovat,“ doplnil kouč Mladých Draků.

Jeho tým tentokrát těžil především z povedené první třetiny, ve které domácí čtyřmi brankami prakticky rozhodli o tom, že tři body zůstanou v Šumperku.

V dalším průběhu hry Mladí Draci své vedení už celkem v poklidu kontrolovali, k tomu přidali další tři branky a řada jejich dalších slibných šancí zůstala nevyužita.

Přesto i Chrudim dokázala být nebezpečná, když předvedla několik rychlých výpadů, ani za rozhodnutého stavu nesložila zbraně a dvakrát ještě stačila zmírnit hrozivé manko.

„Stále ale nemůžeme být spokojení se situací v tabulce. Chceme se dostat na příčky, které nám v další fázi soutěže nebudou způsobovat problémy, abychom mohli hrát hokej trochu v klidu a popřípadě zařadit do sestavy i mladší hráče. Jinak budeme muset hrát neustále na krev,“ dodal Petr Rutar.

Šumperk se sice po nedělním úspěchu nad Chrudimí vrátil zpět na druhé místo tabulky východní skupiny za suverénní Přerov, jenže na jeho místo se však stále tlačí s minimálním bodovým odstupem Technika Brno a Poruba.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Chrudim 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Horký (Šotkovský), 8. Horký (Tomiczek, F. Cekr), 10. Koutecký (Tomiczek), 16. Blaháček (Horký, Šotkovský), 27. Horký (Tomiczek), 32. Minařík, 60. Šucha (Haas) – 26. Hebek (Pavlík), 44. Felcman (Kubíček, Bárta).

Šumperk: Ryšavý – Blaháček, Netolický, D. Cekr, Koutecký, F. Cekr, Minařík, Sedláček, Křivohlávek – Kesler, Šembera, Janech, Haas, Šucha, Šotkovský, Tomiczek, Horký. Trenér: Petr Rutar.